menusearch
shahrneveshte.ir

فروش بیت کورن؛ کلاهبرداری این روز‌‌‌‌‌های بازار ارز دیجیتال

جستجو
چهارشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ | ۹:۳۸:۵۲
۱۳۹۹/۱۲/۲ شنبه
(0)
(0)
فروش بیت کورن؛ کلاهبرداری این روز‌‌‌‌‌های بازار ارز دیجیتال
فروش بیت کورن؛ کلاهبرداری این روز‌‌‌‌‌های بازار ارز دیجیتال


شهرنوشت- یوسف کاووسی مدیرکل اسبق ارزی بانک مرکزی و کارشناس مسائل اقتصادی، در خصوص کلاهبرداری‌‌‌‌های اخیر در حوزه ارز دیجیتال با عنوان فروش "بیت کورن" اظهار کرد: این روزها قیمت بیت کوین به طرز عجیبی رشد کرده و خریداران بدون آگاهی و شناخت سرمایه‌‌‌‌های خود را وارد این بازار نگران کننده می‌کنند. بازار رمز ارزها به ویژه بیت کوین از سال ۲۰۰۸ همزمان با رکود اقتصادی در آمریکا نمایان شد.

 

او ادامه داد: این بازار بدون هیچ متولی خاص و شناخته شده ای در حال ظهور بوده است و شاهد رکورد‌‌‌‌های قابل توجهی در این زمینه هستیم. متاسفانه طی یک سال گذشته انبوه سهامداران بازار سرمایه، بدون هیچ تحلیلی و براساس هیجان وارد این بازار شدند. دلیل ورود افراد به بازار رمز ارزها، عدم اعتماد مردم به بازار‌‌‌‌های موازی نسبت به این بازار است.

 


کاووسی تصریح کرد: طی چند روز گذشته سودجویانی در بازار ارز‌‌‌‌های دیجیتال پا به عرصه گذاشته اند که با کلاهبرداری "بیت کورن" را به جای "بیت کوین" به مردم می‌فروشند. قیمت این بیت کورن ها یک دلار است و سوددهی بسیار پایینی دارد، حال آنکه نهاد‌‌‌‌های متولی مانند وزارت اقتصاد و بانک مرکزی باید به این موضوع به طور هوشمندانه ورود کنند. در حال حاضر بسیاری از افراد در صدد وارد کردن دستگاه‌‌‌‌های ماینر جهت استخراج رمز ارز هستند.

 

مدیرکل اسبق ارزی بانک مرکزی در پایان گفت: رمز پول ملی نمی‌تواند جایگزین ارز‌‌‌‌های دیجیتالی مانند "بیت کوین" شود، چرا که زیرساخت‌‌‌‌های رمز پول ملی به نحوی طراحی شده است که مردم عادی نمی‌توانند به طور مستقیم سمت آن بروند.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
هدر سایت
بانک گردشگری
کانال خبری اینستاگرام
آخرین اخبار