menusearch
shahrneveshte.ir

عوارض ۸۶ درصدی بر واردات خودرو منجر به گرانی می‌شود

جستجو
جمعه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ | ۱۲:۲۷:۲
۱۳۹۹/۱۲/۲۶ سه شنبه
(0)
(0)
عوارض ۸۶ درصدی بر واردات خودرو منجر به گرانی می‌شود
عوارض ۸۶ درصدی بر واردات خودرو منجر به گرانی می‌شود

 

شهرنوشت- مهندس مهدی دادفر، دبیر و سخنگوی انجمن واردکنندگان خودرو درمورد آزادسازی واردات خودرو گفت: این باعث افتخار است که تولیدکنندگان ایرانی در دوران تحریم توانستند محصولات جدیدی را به بازار عرضه کنند.

 

وی با بیان اینکه همه مدل خودرو برای همه نوع تقاضا باید در بازار وجود داشته باشد گفت: این بازار باید یک بازار رقابتی باشد تا مردم از رقابت قیمتی و تنوعی بین خودروی داخلی و خارجی بهره مند شوند.

 

سخنگوی انجمن واردکنندگان خودرو تصریح کرد: چرا مسئولان باید ۶۸۰ بنگاه و یا کمپانی با ظرفیت ایجاد ۱۴ هزار اشتغال را ناگهان تعطیل کنند آیا به جز ممنوعیت واردات، هیچ راه دیگری برای مدیریت این بازار نبود!؟

 

دادفر گفت: ما با نمایندگان مجلس و کارشناسان صنعت خودرو نشست‌‌‌‌های زیادی داشتیم اما موضوع این است که ما خودروی با کیفیت خارجی را حق مردم می‌دانیم اما برخی دوستان این را فقط نوعی لطف می‌دانند و همین تفاوت دیدگاه باعث می‌شود هر وقت دلشان بخواهد واردات را ممنوع کنند یا قیمت ها را افزایش دهند.

 

وی در مصاحبه با رادیو گفت وگو، درباره میزان واردات خودرو و آثار آن بر کیفیت و تعداد تولید خودروی داخلی اظهارکرد: هیچ رابطه علمی بین واردات خودرو و کیفیت خودروی تولید داخل وجود ندارد اما می‌توان این را گفت که با واردات خودرو، مشتری حق انتخاب پیدا می‌کند.

 

سخنگوی انجمن واردکنندگان خودرو از دخالت‌‌‌‌های دولت در حد تشخیص و ترجیح بدون نگاه به بازار انتقاد کرد و گفت: اگر بازار را با استفاده از اهرم‌‌‌‌های کنترلی متعادل کنیم این تب و تاب بازار هم تمام خواهد شد.

 

وی با بیان اینکه وظیفه شورای رقابت، قیمت گذاری نیست تأکید کرد: این شورا باید برای بر هم زدن انحصار نظارت کند.

 

دادفر تصریح کرد: این تفکر اشتباه است که اگر واردات نباشد تولید رشد می‌کند و سلطان خودرو ایجاد نمی‌شود؛ این حق مردم است که بهترین خودرو را استفاده کنند.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
هدر سایت
بانک گردشگری
کانال خبری اینستاگرام
آخرین اخبار