menusearch
shahrneveshte.ir

عرضه ۳۲۶ میلیون دلار ارز صادراتی در سامانه نیما

جستجو
یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱ | ۰:۱۳:۳۰
۱۴۰۰/۳/۱ شنبه
(0)
(0)
عرضه ۳۲۶ میلیون دلار ارز صادراتی در سامانه نیما
عرضه ۳۲۶ میلیون دلار ارز صادراتی در سامانه نیما

 

شهرنوشت- به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، از عرضه‌‌‌‌های مذکور حدود ۸۴ میلیون دلار معامله شده است. بر اساس معاملات انجام شده، میانگین موزون نرخ دلاری معاملات ۲۰ هزار و ۴۴۰ تومان بوده که این امر حاکی از این است که نرخ ارز موثر در واردات کشور نرخ مذکور بوده است.

 

با توجه به تحولات سیاست خارجی و افزایش امیدواری به موفقیت مذاکرات وین، آزادسازی پول‌‌‌‌های بلوکه شده ایران در سایر کشورها و کاهش سفته بازی در بازار ارز، قیمت انواع ارز در هفته‌‌‌‌های اخیر روند کاهشی داشته است.

 

سامانه نیما از نیمه نخست سال ۹۷ پس از تعدیل سیاست‌‌‌‌های ارزی دولت به عنوان مرجع تعیین نرخ خرید و فروش حواله‌‌‌‌های ارزی تعیین شد.

 

نظام یکپارچه معاملات ارزی (سامانه نیما) با هدف تسهیل تامین ارز راه اندازی شده و با استفاده از آن، خریداران (واردکنندگان) و فروشندگان (صادرکنندگان) ارز متناسب با نیاز‌‌‌‌های خود نسبت به انجام عملیات ارزی در محیط الکترونیک اقدام می‌کنند.

 

سامانه نیما محل تامین ارز کالا‌‌‌‌های وارداتی و محل تبادل میان صادرکنندگان و واردکنندگان است و حجم و قیمت معاملات انجام شده در آن در فرایند تعیین نرخ ارز، نقشی تعیین کننده دارد.

 

نرخ دلار در صرافی‌‌‌‌های بانکی امروز (شنبه، یکم خردادماه) به رقم ۲۲ هزار و ۳۴۵ تومان رسید. قیمت فروش یورو نیز ۲۷ هزار و ۳۸۱ تومان شد.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
هدر سایت
بانک گردشگری
کانال خبری اینستاگرام
آخرین اخبار