menusearch
shahrneveshte.ir

صنعت برق در تلاش برای مانع‌زدایی از فعالیت استخراج رمزارزها

جستجو
چهارشنبه ۷ مهر ۱۴۰۰ | ۳:۱۴:۳۸
۱۴۰۰/۱/۲۷ جمعه
(0)
(0)
صنعت برق در تلاش برای مانع‌زدایی از فعالیت استخراج رمزارزها
صنعت برق در تلاش برای مانع‌زدایی از فعالیت استخراج رمزارزها

 

شهرنوشت- به گزارش پایگاه خبری شرکت مادر تخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران (توانیر)، «مصطفی رجبی مشهدی» افزود: علاوه بر گشایش هایی که در مصوبه جدید برای صنعت استخراج رمزارزها لحاظ شده، وزارت نیرو به دنبال این است که مناطق اولویت دار با ظرفیت‌‌‌‌های خالی را نیز مشخص کند که در آنها به دلیل سرمایه گذاری‌‌‌‌های انجام شده محدودیت‌‌‌‌های تامین برق بسیار کمتر از سایر مناطق باشد.

 

وی ادامه داد: مراکز استخراج رمزارز نیز مانند سایر مشترکان که باید موانع پیش روی آنها برداشته شود، مورد حمایت قرار می‌گیرند.

 

معاون برنامه ریزی اقتصادی شرکت توانیر خاطرنشان کرد: با هدایت مراکز استخراج رمزارزها به مناطق اولویت دار و تشکیل مزارع بزرگ استخراج در کشور، در درجه نخست امکان استفاده از تخفیف ولتاژ اتصال تا سقف ۲۰ درصد و تخفیف اتصال به استخر‌‌‌‌های داخلی (۱۵ درصد) وجود خواهد داشت.

 

وی اضافه کرد: سپس خرده ماینرها یا افرادی که تمایل دارند سرمایه‌‌‌‌های خرد خود را در صنعت استحراج رمزارزها سرمایه گذاری کنند، امکان استفاده از خدمات هتلینگ و میزبانی خرده ماینرها توسط این مزارع بزرگ را خواهند داشت.

 

رجبی مشهدی ابراز امیدواری کرد با تعامل با وزارت صنعت، معدن و تجارت، امکان تسهیل در ارائه مجوز‌‌‌‌های لازم به مزارع استخراج رمزارزها در این مناطق فراهم شود تا رونق هرچه بیشتر این صنعت در کشور ممکن شود.

 

به گزارش ایرنا، پیشتر سخنگوی صنعت برق گفت: برق مصرفی مراکز استخراج رمزارزها که بر اساس تایید مراجع ذی صلاح به استخر‌‌‌‌های استخراج داخل کشور متصل می‌شوند، علاوه بر تخفیف‌‌‌‌های ولتاژ اتصال مذکور، مشمول ۱۵ درصد تخفیف دیگر نیز خواهند شد.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر