menusearch
shahrneveshte.ir

سقوط پی در پی صرافی‌‌‌‌های ارز‌‌‌‌های دیجیتالی در ترکیه

جستجو
سه شنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۱ | ۱:۲۶:۱۲
۱۴۰۰/۲/۵ یکشنبه
(0)
(0)
سقوط پی در پی صرافی‌‌‌‌های ارز‌‌‌‌های دیجیتالی در ترکیه
سقوط پی در پی صرافی‌‌‌‌های ارز‌‌‌‌های دیجیتالی در ترکیه

 

شهرنوشت- به گزارش بلومبرگ، تنها یک روز پس از انتشار کلاهبرداری دو میلیارد دلاری مدیر یکی از صرافی‌‌‌‌های ارز‌‌‌‌های دیجیتال بزرگ ترکیه، فعالیت یکی دیگر از این صرافی ها نیز متوقف شد. به دستور کمیته تحقیقات جرایم مالی ترکیه، کلیه حساب‌‌‌‌های بانکی و تراکنش‌‌‌‌های مرتبط با صرافی دیجیتالی وبیتکوین متوقف شده و مدیر این صرافی به همراه سه نفر از کارکنان آن بازداشت شده اند.  

 

صرافی وبیتکوین، چهارمین صرافی بزرگ ارز‌‌‌‌های دیجیتالی در ترکیه محسوب می‌شد و حجم مبادلات روزانه آن به طور میانگین ۶۰ میلیون دلار است. بیش از نیمی از حجم مبادلات این صرافی را بیتکوین تشکیل می‌داد که ارزش آن دیروز ۱۹ درصد سقوط کرده بود.

 

روز قبل هم پلیس بین الملل ترکیه برای مدیر ۲۷ ساله صرافی تودکس که با دو میلیارد دلار از اموال مشتریان این صرافی به آلبانی گریخته بود، اعلان قرمز صادر کرد.

 

به دلیل کاهش ارزش پول ملی و تورم بالا، بسیاری از شهروندان ترک برای حفظ ارزش پس انداز خود ارز‌‌‌‌های دیجیتالی خریده اند. با این حال از زمان روی کار آمدن رییس جدید بانک مرکزی این کشور، رویکرد بسیار سختگیرانه ای نسبت به ارز‌‌‌‌های دیجیتالی اتخاذ و پرداخت هزینه هرگونه کالا و خدمات با استفاده از ارز‌‌‌‌های دیجیتالی ممنوع اعلام شده است.

 

تخمین زده می‌شود روزانه چیزی در حدود دو میلیارد دلار تراکنش مربوط به ارز‌‌‌‌های دیجیتالی در ترکیه انجام شود. شهاب کاوجیوغلو- رییس بانک مرکزی ترکیه- در یک برنامه تلویزیونی گفت: در حال کار بر روی قانون گذاری حوزه ارز‌‌‌‌های دیجیتالی هستیم. با استفاده از ارز‌‌‌‌های دیجیتالی، خروج سرمایه از کشور انجام می‌گیرد که باید با آن مقابله شود.

 

با انتشار خبر تصمیم دولت بایدن برای افزایش شدید مالیات بر درآمد ثروتمندان، ارز‌‌‌‌های دیجیتالی به شدت ریزش کردند و برخی از کارشناسان نسبت به ریزش بیشتر‌ آنها هشدار داده اند.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
هدر سایت
بانک گردشگری
کانال خبری اینستاگرام
آخرین اخبار