menusearch
shahrneveshte.ir

سایپا به خبر صادرات کوییک با ظاهری عجیب به آفریقا واکنش نشان داد

جستجو
جمعه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ | ۱۲:۴۴:۱۹
۱۳۹۹/۱۱/۲۹ چهارشنبه
(0)
(0)
سایپا به خبر صادرات کوییک با ظاهری عجیب به آفریقا واکنش نشان داد
سایپا به خبر صادرات کوییک با ظاهری عجیب به آفریقا واکنش نشان داد


شهرنوشت- علی کریمی سرپرست معاونت صادرات گروه سایپا در واکنش به خبر صادرات کوییک به آفریقا گفت:این گروه خودروسازی هنوز هیچ محصولی به آفریقا صادر نکرده، اما یک شرکت در آفریقای جنوبی که مذاکراتی برای صادرات محصولات سایپا با آن صورت گرفته در حال بررسی و مناسب سازی خودرو کوییک برای عرضه در بازار آفریقای جنوبی است.

 

کریمی، درباره فیلم و عکسی که در فضای مجازی منتشر شده و در آن گروه سایپا مورد هجمه قرار گرفته است، توضیح داد: اخیرا فیلم و عکس هایی از یک خودرو کوییک در برخی سایت ها و فضای مجازی منتشر شده که فرمان آن سمت راست، اما دکمه‌‌‌‌های کنترل آینه و بالابر شیشه ها، سمت چپ است.

 

وی گفت:در این خصوص ابتدا باید تاکید کنم که سایپا هیچ خودرویی به کشور‌‌‌‌های آفریقایی صادر نکرده و انتشار تغییرات کارگاهی توسط شرکت آفریقایی به نام سایپا، کذب و یک بداخلاقی رسانه ای است.

 

کریمی با انتقاد از رسانه ها و پیج‌‌‌‌های فضای مجازی که به صورت غیرمستند و با هدف تخریب صنعت خودرو کشور چنین اخبار مضحکی را منتشر می‌کنند، ادامه داد: یک شرکت استارتاپی به نام مورزا چند دستگاه خودرو کوییک را از سایپا خریداری کرده و به عنوان نمونه به زیمباوه و آفریقای جنوبی برده است تا با توجه به نیاز آن کشور ها تحقیقات توسعه ای متناسب با نیاز خود را روی آن انجام دهد لذا تغییرات صورت گرفته توسط‌ آنها هیچ ارتباطی با گروه خودروسازی سایپا ندارد.

 

وی با بیان اینکه قرارگیری فرمان خودرو در سمت راست توسط مهندسان شرکت مورزا و به صورت کارگاهی صورت گرفته، افزود: اقدامات این شرکت تنها در مرحله تحقیقاتی است و با تجاری سازی فاصله زیادی دارد و اگر قرار باشد تغییراتی روی خودروی کوییک صورت گیرد، سایپا باید آن را تائید کند تا این خودرو بر اساس استاندارد‌‌‌‌های موجود در آفریقای جنوبی عرضه شود.

 

وی افزود: صادرات یکی از مقوله‌‌‌‌های بسیار مهمی است که گروه خودروسازی سایپا دنبال می‌کند؛ از این رو در راستای توسعه صادرات به کشور‌‌‌‌های آفریقایی همکاری‌‌‌‌های مشترک در حال پیگیری است.

 

کریمی گفت: در حال حاضر مجموعه سایپا به صورت مستقل پروژه تحقیقاتی برای تولید خودروی فرمان راست ندارد، اما اگر قرار باشد چنین امری پیگیری شود در قالب سرمایه گذار مشترک امکان پذیر خواهد بود.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
هدر سایت
بانک گردشگری
کانال خبری اینستاگرام
آخرین اخبار