menusearch
shahrneveshte.ir

رونمایی از نخستین روتور توربین بخار ساخت ایران

جستجو
جمعه ۲۶ شهریور ۱۴۰۰ | ۱۵:۲۷:۱۵
۱۴۰۰/۱/۳۱ سه شنبه
(0)
(0)
رونمایی از نخستین روتور توربین بخار ساخت ایران
رونمایی از نخستین روتور توربین بخار ساخت ایران

 

شهرنوشت- صبح امروز رضا اردکانیان وزیر نیرو هشت پروژه شامل چهار پروژه در اصفهان، دو پروژه در استان چهارمحال و بختیاری، یک پروژه در استان تهران و پروژه برق رسانی به ۶۲ روستا را به صورت ویدئوکنفرانسی به بهره برداری رساند.

 

وزیر نیرو در پویش هفته سوم الف ب ایران در سال ۱۴۰۰ از رونمایی اولین توربین بخار ساخت ایران خبر داد و گفت: این توربین نخستین نمونه ایرانی ساخت داخل است که با ظرفیت ۸۲.۵ مگاوات توسط متخصصان ایرانی ساخته شده است.

 

او ادامه داد: در گذشته برای تامین توربین از خارج از کشور باید مبالغی حدود ۹۰ میلیارد تومان هزینه می‌شد، ولی امروز با طراحی ساخت داخل این عدد به رقمی در حدود ۳ میلیارد تومان رسیده است.

 

اردکانیان گفت: ما با کمبود بارش در سال ۹۹_۱۴۰۰ رو به رو بودیم و با همکاری نزدیک با سازمان هواشناسی و همچنین با بررسی‌‌‌‌های همکاران در در حوزه آب کشور از مدت ها قبل تدارک و برنامه ریزی برای شرایط فعلی داشته ایم تا بتوانیم امسال را با سعی در حل موضوع کم آبی پشت سر بگذاریم.

 

او ادامه داد: فراموش نکنیم بار ها این اطلاع رسانی صورت گرفته که با توجه به شرایط اقلیمی منطقه ما عموما از این به بعد پذیرای شرایط حدی یا ترسالی و خشکسالی‌‌‌‌های شدید باشیم.

 

وزیر نیرو بیان کرد: ما دو سال پربارش بعد از ۵۰ سال اخیر تجربه کردیم و سال آبی ۹۶ _۹۷ خشک ترین سال در ۵۰ سال اخیر بود و متعاقب آن سال آبی ۹۷_۹۸ یکی از ترسال ترین سال‌‌‌‌های اخیر در کشور بود.

 

اردکانیان تصریح کرد: اما امسال به نسبت سال گذشته ۵۰ درصد با کمبود بارش مواجه هستیم و باتوجه به شرایط، شرب و مصرف در اولویت قرار دارد.

 

اردکانیان گفت: ما سعی کردیم به عنوان یک وزارتخانه که مسئولیت تامین آب و برق کشور را برعهده دارد، تمامی کار‌‌‌‌های خود را به نحوه شایسته انجام دهیم، دست همکاری ما به سوی مردم و ارکان دولت دراز است تا بتوانیم مدیریت در بخش انرژی داشته باشیم.

 

وزیر نیرو افزود: هفته آینده ما بهره برداری طرح‌‌‌‌های بزرگی را داریم و همچنان پویش هر هفته الف_ب_ایران به حرکت خود ادامه خواهد داد و ما ملزم به اجرای عملیات طرح‌‌‌‌های آب و برق در کشور هستیم.

 

اردکانیان ادامه داد: ما دغدغه حق الناس را داریم و یکی از جنبه‌‌‌‌های حقوق عامه این است که جامعه احساس کند که آنچه به عنوان فرصت و یا جامعه مدیریتی در اختیار گروهی از فرزندان خود داده است بهترین نحو، به عنوان امانت در گردش مدیریت جدید قرار می‌گیرد و این گونه نخواهد بود که مجددا کار ها از صفر آغاز شود.

 

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر