menusearch
shahrneveshte.ir

رتبه مترو تهران در جهان چند است؟

جستجو
سه شنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۱ | ۱:۳۹:۵۱
۱۳۹۹/۱۲/۱۷ یکشنبه
(0)
(0)
رتبه مترو تهران در جهان چند است؟
رتبه مترو تهران در جهان چند است؟

 

شهرنوشت- محمد منتظری، مدیر دفتر هماهنگی اتحادیه جهانی حمل و نقل عمومی (UITP) در تهران در هشتمین نمایشگاه حمل نقل ریلی و صنایع خدمات وابسته اظهارداشت: روند توسعه خطوط مترو در تهران بسیار خوب و قابل توجه بوده است و متروی تهران به لحاظ طول شبکه خطوط جزو ۱۵ شهر برتر و از نظر میزان جا به جایی مسافران جزو ۱۶ شهر برتر آسیا به شمار می‌آید.

 

وی تصریح کرد: احداث هر ایستگاه و خط جدید مترو می‌تواند گامی در راستای حل معضل ترافیک و معضلات ناشی از آن مانند آلودگی‌‌‌‌های زیست محیطی و ... باشد.


منتظری در ادامه گفت: یکی از فاکتور‌‌‌‌های پیشرفت و توسعه در تمام دنیا، میزان گسترش حمل و نقل عمومی و به ویژه شبکه خطوط مترو محسوب می‌شود و در واقع می‌توان گفت که مترو نماد پیشرفت و توسعه هر شهر به حساب می‌آید و از اهمیت و جایگاه ویژه ای برخوردار است.

 

مدیر هماهنگی اتحادیه بین المللی حمل و نقل عمومی در ایران با بیان اینکه توسعه مترو امروز یکی از مطالبات اصلی شهروندان تهرانی محسوب می‌شودگفت: توسعه مترو باعث ایجاد شغل‌‌‌‌های مستقیم و غیر مستقیم زیادی است.

 

وی در خصوص اهمیت برگزاری نمایشگاه حمل ونقل ریلی افزود: این فضا فرصتی ایجاد می‌کند تا دستاوردها و توان تولیدکنندگان داخلی دیده شود چرا که تلاش برای ساخت قطعات مترو نیز یک دوم تا یک پنجم صرفه جویی قیمتی و ارزی که دارد، باید مورد توجه قرارگیرد.

 

نماینده اتحادیه جهانی حمل و نقل عمومی (UITP) در تهران با تاکید براینکه مترو مزیت‌‌‌‌های بسیار زیادی را به دنبال دارد گفت: متروی تهران توانسته جایگاه خوبی در دنیا علی رغم تبلیغات منفی که در خصوص ایران می‌شود، پیدا کند. اما باید تلاش بیشتر شود تا این توانمندی ها نشان داد شود.

 

منتظری خاطرنشان کرد: شرکت بهره برداری متروی تهران وحومه توانسته ارتباط خوبی با(UITP) برای انعکاس و اطلاع رسانی اخبار و فعالیت‌‌‌‌های خود برقرار کند و تلاش‌‌‌‌های خوبی برای معرفی متروی تهران و فعالیت هایش می‌کند.امیدوارم این همکاری بیشتر شود

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
هدر سایت
بانک گردشگری
کانال خبری اینستاگرام
آخرین اخبار