menusearch
shahrneveshte.ir

دومین سهمیه بنزین ۱۴۰۰ امشب واریز می‌شود

جستجو
یکشنبه ۸ خرداد ۱۴۰۱ | ۱۶:۴:۵۹
۱۴۰۰/۱/۳۱ سه شنبه
(0)
(0)
دومین سهمیه بنزین ۱۴۰۰ امشب واریز می‌شود
دومین سهمیه بنزین ۱۴۰۰ امشب واریز می‌شود


شهرنوشت- فاطمه کاهی سخنگوی شرکت ملی پخش فراورده‌‌‌‌های نفتی، با بیان اینکه دومین سهمیه بنزین ۱۴۰۰ مطابق ماه‌‌‌‌های گذشته، ۶۰ لیتر سهمیه بنزین به کارت هوشمند سوخت خودرو‌‌‌‌های شخصی و ۲۵ لیتر بنزین به کارت سوخت موتورسیکلت ها با قیمت ۱۵۰۰ تومان واریز می‌شود، اظهار کرد: همچنین سهمیه سوخت خودرو‌‌‌‌های عمومی و خدماتی مطابق جدول سهمیه طرح مدیریت مصرف سوخت واریز می‌شود.

 

وی افزود: با توجه به پایان مدت ۹ ماهه تعیین شده برای ذخیره سازی سهمیه سوخت ماهانه خودروها از ابتدای مردادماه، سهمیه واریزی سوخت خودروها که ۹ ماه از مدت ذخیره آن در کارت سوخت گذشته باشد، سهمیه جدیدی تعلق نخواهد گرفت، بنابراین مالک هر خودرو تنها می‌تواند سهمیه ۹ ماه گذشته را (۵۴۰ لیتر برای خودرو‌‌‌‌های سواری و ۲۲۵ لیتر برای موتورسیکلت ها) در کارت سوخت شخصی خود ذخیره کند.

 

سخنگوی شرکت ملی پخش فراورده‌‌‌‌های نفتی تاکید کرد: این مدت ۹ ماه کاهش نخواهد یافت و هموطنان همچنان می‌توانند تا سقف ۹ ماه سهمیه واریزی خود را در کارت سوخت خود ذخیره و مصرف کنند.

 

به گفته کاهی با شیوع بیماری کرونا مصرف بنزین در کشور کاهش یافت اما در فروردین امسال شاهد افزایش مصرف بودیم به طوری که در فروردین ماه سال گذشته روزانه حدود ۴۵ میلیون لیتر بنزین در کل کشور توزیع شد، در حالی که این مقدار در روز‌‌‌‌های نخست فروردین ماه سال ۱۴۰۰ به میانگین روزانه ۸۵ میلیون لیتر رسیده است که نسبت به فروردین ماه پارسال افزایش روزانه حدود ۳۷ تا ۳۸ میلیون لیتری را نشان می‌دهد.

 

وی اظهار کرد: همچنین از انت‌‌‌‌های بهمن ماه ۹۸ به دلیل شیوع ویروس کرونا و کاهش رفت و آمد شهروندان میزان مصرف بنزین در کشور ۱۰ درصد کاهش یافت و میزان مصرف بنزین در کشور ۷۵ تا ۷۶ میلیون لیتر در روز بود. و در ابتدا تغییر قیمت بنزین میزان مصرف به ۹۵ تا ۹۶ میلیون لیتر در روز رسید.

 

به گفته سخنگوی شرکت ملی پخش فراورده‌‌‌‌های نفتی در کشور ۲۷ میلیون دستگاه خودرو اعم از بنزینی و دیزلی، ۱۷ میلیون دستگاه خودروی شخصی، ۴ میلیون دستگاه خودروی عمومی وانت، ۵.۵ میلیون دستگاه موتورسیکلت و بیش از ۸۰۰ هزار خودروی دیزلی وجود دارد که سهمیه بندی سوخت این دستگاه ها انجام شده است.

 

سهمیه بندی بنزین از ساعت صفر روز جمعه، ۲۴ آبان ماه سال ۱۳۹۸ براساس مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران سه قوه، برای همه وسایل نقلیه بنزین سوز آغاز شد. سقف ذخیره سهمیه بنزین کارت‌‌‌‌های هوشمند سوخت برای مالکان خودرو‌‌‌‌های شخصی و موتورسیکلت ها ابتدا ۶ ماه بود که به دنبال گسترش ویروس کرونا در کشور و شرایط ویژه اعلام شده برای مقابله با گسترش آن، شرکت ملی پخش فرآورده‌‌‌‌های نفتی در اطلاعیه ای این سقف را به ۹ ماه تغییر داد، بنابراین سهمیه واریزی ماهانه خودرو‌‌‌‌های شخصی و موتورسیکلت ها در صورت استفاده نکردن، حداکثر تا ۹ ماه در کارت‌‌‌‌های سوخت قابل ذخیره خواهد بود.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
هدر سایت
بانک گردشگری
کانال خبری اینستاگرام
آخرین اخبار