menusearch
shahrneveshte.ir

دوران مدرک گرایی در صنعت نفت گذشته است

جستجو
یکشنبه ۱ خرداد ۱۴۰۱ | ۵:۲۰:۱
۱۳۹۹/۱۱/۲۷ دوشنبه
(0)
(0)
دوران مدرک گرایی در صنعت نفت گذشته است
دوران مدرک گرایی در صنعت نفت گذشته است


شهرنوشت- بیژن زنگنه وزیر نفت در مراسم اعطای گواهی صلاحیت حرفه ای به استعداد‌‌‌‌های شناسایی شده در صنعت نفت گفت: توسعه، محصول انسان‌‌‌‌های توسعه یافته است. اگر انسان‌‌‌‌های توسعه نیافته نباشند، توسعه حاصل نمی‌شود،توسعه یک مفهوم جامع است که مسائل معنوی، اخلاقی و مادی زندگی را در بر می‌گیرد. اخلاق حرفه ای جزء لاینفک زندگی حرفه ای و در حال توسعه است.


او افزود: دوران مدرک گرایی در صنعت نفت تمام شده است و امروز با افراد زیادی مواجه هستیم که مدرک لیسانس و دکترای‌ آنها فرقی با هم ندارد. رانندگی هم، گواهی صلاحیت نیاز دارد.


او گفت: گاهی ممکن است اشتباهاتی کرده باشیم اما اگر فرآیند درست باشد، اشتباهات هم درون آن اصلاح می‌شود. هر کس پیش من می‌آید، می‌گوید فلانی پسر خوبی است، او را استخدام کنید؛ قرار نیست پسر ها و دختر‌‌‌‌های خوب را استخدام کنیم بلکه باید کار بلد باشند.


وزیر نفت افزود: روانشناسی نقش مهمی در مدیریت دارد، برخی مریض و هر روز مشغول جمع کردن مدرک علیه همکارانشان هستند. روانشناسی حتی در ازدواج هم نقش مهمی دارد، به خاطر همین طلاق در جامعه زیاد شده است.


او گفت: از وقتی بحث روانشناسی در مرکز توسعه مدیریت مطرح شده، خیالمان راحت شده است، چون متاسفانه خیلی از افراد تعادل روانی ندارند.


زنگنه اظهار کرد: در برخی قسمت ها فکرش را هم نمی‌کردیم که آنقدر ضعیف باشیم، مشخص شد تقریبا ۸۰ درصد افراد اطلاعات اولیه برای شرکت در مناقصات را ندارند. ضعف ما این است که اختیارمان را به افرادی دادیم که خودشان هم نمی‌دانند چکار می‌کنند!


او تاکید کرد: طراحی گواهی نامه‌‌‌‌های تایید صلاحیت حرفه ای، یک تغییر پارادایم است. برخی افراد وقتی تایید نمی‌شوند، به مراجع سیاسی مراجعه می‌کنند در حالی که اگر واقعا توانا بودند، تایید می‌شدند.


وزیر نفت ادامه داد: تنوع گواهی نامه ها زیاد شده که اجرای‌ آنها به دست معاونت منابع انسانی است. انتخاب منشی و دستیار در دفاتر وزرا و مدیران ارشد نیز مسئله مهمی است. من یک دستیار ارشد انتخاب کردم که خیلی کمک کننده است.


او تصریح کرد: یک نفر باید باشد که تمام کار‌‌‌‌های مدیر را به او یادآوری کند، این دستیاران می‌توانند به اندازه یک معاون وزیر کارایی داشته باشند، به شرطی که آموزش هم دیده باشند.


وزیر نفت در انتها تاکید کرد: مرکز توسعه مدیریت نباید سیاسی باشد بلکه باید به جایی برسیم که افراد با صلاحیت حرفه ای بر سر کار بیایند. تلاش کردیم که جوانان بالا بیایند و راه درست آن دریافت گواهی‌‌‌‌های صلاحیت حرفه ای است.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
هدر سایت
بانک گردشگری
کانال خبری اینستاگرام
آخرین اخبار