menusearch
shahrneveshte.ir

در ایام نوروز پرواز فوق العاده وجود ندارد

جستجو
چهارشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۱ | ۲۳:۳۰:۱۰
۱۳۹۹/۱۲/۱۹ سه شنبه
(0)
(0)
در ایام نوروز پرواز فوق العاده وجود ندارد
در ایام نوروز پرواز فوق العاده وجود ندارد

 

شهرنوشت- مقصود اسعدی سامانی دبیر انجمن شرکت‌‌‌‌های هواپیمایی، با بیان اینکه برای ایام نوروز هیچ پرواز فوق العاده ای نداریم، گفت: در راستای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در ایام نوروز و با توجه به قرمز و نارنجی بودن وضعیت برخی از شهرها امسال برای نوروز ۱۴۰۰ هیچ پیش فروش بلیت هواپیما نخواهیم داشت و مسافران هر زمانی و هر روزی که تمایل داشته باشند می‌توانند بلیت هواپیما خریداری کنند.

او با بیان اینکه شرکت‌‌‌‌های حمل و نقلی به هیچ عنوان حق افزایش و یا تغییر نرخ بلیت در این ایام را ندارند، افزود: طبق دستور سازمان هواپیمایی کشور شرکت‌‌‌‌های هواپیمایی باید بلیت ها را مطابق با نرخ هایی که در انجمن شرکت‌‌‌‌های هواپیمایی درج شده به مسافران عرضه کنند و این شرکت ها حق ندارند نرخ بالاتری را به بهانه نوروز به مسافران بفروشند.

 

دبیر انجمن شرکت‌‌‌‌های هواپیمایی توضیح داد: مسافران برای تهیه بلیت باید حتما به سایت و دفاتر خدمات مسافرتی معتبر و دارای مجوز مراجعه کنند تا مشکلی از لحاظ قیمت و یا بلیت‌‌‌‌های فروخته شده مواجه نشوند.

 

سامانی با اشاره به اینکه به هیچ عنوان طرح فاصله گذاری اجتماعی در بخش‌‌‌‌های مختلف حمل و نقل برداشته نشده است، افزود: برای ایام عید و یا تعطیلات هیچ تغییری در پروازها صورت نگرفته و همچنان پرواز‌‌‌‌های برنامه ای وجود دارند و فاصله گذاری اجتماعی هم در این بخش تغییری نکرده است.

 

او یاد آور شد: نظارت و بازرسی‌‌‌‌های مداوم در این بخش برای ایام تعطیلات وجود دارد و البته با توجه به دستور ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر انجام ندادن سفر‌‌‌‌های غیرضروری، نظارت ها همواره وجود دارد.

 

دبیر انجمن شرکت‌‌‌‌های هواپیمایی درباره سفر‌‌‌‌های خارجی هم گفت: سفر‌‌‌‌های خارجی به کشور‌‌‌‌های مختلف از جمله ترکیه همچنان برقرار است و تغییری در نرخ های‌ آنها ایجاد نشده و مسافران حتما باید تست pcr کرونا ۷۲ ساعت قبل از پرواز همراه خود داشته باشند.

 

براساس این گزارش طبق اعلام زنگنه رئیس سازمان هواپیمایی کشوری، قیمت بلیت پروازها برای نوروز افزایش نمی‌یابد، در نتیجه در نوروز ۱۴۰۰ قیمت بلیت پرواز‌‌‌‌های داخلی تغییری نمی‌کند و نرخ بلیت پرواز‌‌‌‌های خارجی، رقابتی و تابع شرایط تقاضا خواهد بود.

 

بنابراین به مسافران توصیه می‌شود حتما از سفر‌‌‌‌های غیرضروری در ایام نوروز خودداری کنند اما اگر می‌خواهند برای این ایام بلیت تهیه کنند، حتما پیش از آن از نرخ‌‌‌‌های مصوب و سقف نرخ ها مطلع باشند.

 

امروز محمد حسن ذیبخش سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری هم اعلام کرد که افزایش نرخ بلیت هواپیما برای بلیت‌‌‌‌های نوروزی رخ نداده و شرکت‌‌‌‌های هواپیمایی مجاز هستند بر اساس حداقل کف و حداکثر سقف قیمت‌‌‌‌های مصوب اقدام به فروش بلیت کنند.

 

او گفت: در ایام نوروز هیچ گونه افزایش نرخ بلیتی رخ نخواهد داد؛ اینکه برخی گمان می‌کنند نرخ بلیت‌‌‌‌های هواپیماها افزایش پیدا کرده است به این دلیل است که برخی از ایرلاین ها بر اساس مصوبه شورای عالی هواپیمایی اقدام به فروش بلیت بر اساس سقف نرخ تعیین شده کرده اند.

 

براساس این گزارش مسافران برای تهیه بلیت هواپیما به ویژه برای ایام نوروز حتما باید به آژانس و سایت‌‌‌‌های معتبر مراجعه کنند و با توجه به آنکه امسال هیچ پرواز فوق العاده ای برای تعطیلات در نظر گرفته نشده، بنابراین باید مسافران به نرخ ها توجه کافی داشته باشند.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
هدر سایت
بانک گردشگری
کانال خبری اینستاگرام
آخرین اخبار