menusearch
shahrneveshte.ir

خودروسازان متعهد به اجرای کامل استانداردها هستند

جستجو
یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱ | ۴:۲:۳۹
۱۴۰۰/۱/۲۹ یکشنبه
(0)
(0)
خودروسازان متعهد به اجرای کامل استانداردها هستند
خودروسازان متعهد به اجرای کامل استانداردها هستند

 

شهرنوشت- به گزارش سازمان ملی استاندارد ایران، «غلامرضا شریعتی» در بازدید از گروه صنعتی ایران خودرو، صنعت خودرو را بخش غیرقابل انکار در زندگی مردم توصیف کرد و افزود: سازمان استاندارد به عنوان نهادی حاکمیتی باید حامی تولید ملی بوده و از سوی دیگر حقوق مردم را استیفا و از آن صیانت کند.

وی تاکید کرد: موظف هستیم تا علاوه بر حفظ و رعایت حقوق مردم و شهروندان، نقش خود را به عنوان حامی تولید با هدف تحقق شعار سال مبنی بر پشتیبانی و مانع زدایی به خوبی ایفا کنیم.

 

رییس سازمان ملی استاندارد، هدف از تصویب استاندارد‌‌‌‌های ۸۵ گانه مطابق با استاندارد‌‌‌‌های روز اروپا را حفظ حقوق مردم و تولیدکننده برشمرد و گفت: اجرای استانداردها، مقررات فنی و کیفی فقط تامین کننده حقوق مصرف کننده نیست و به دنبال استیفای حقوق تولیدکننده برای حضور در بازار جهانی و رقابت پذیری محصولات است.

 

وی بیان داشت: باید تلاش کنیم که حقوق هر دو طرف حفظ شود.

 

شریعتی، اختصاص بخشی از درآمد خودروسازان به حوزه تحقیق و توسعه را اقدام مهمی ارزیابی کرد که نتایج موثری را برای صنعت خودروی کشور رقم زده است.

وی تاکید کرد: انتظار داریم طبق برنامه زمانی استاندارد‌‌‌‌های ۸۵ گانه به صورت کامل محقق شود و سازمان استاندارد نیز نهایت همکاری و حمایت را در این زمینه خواهد کرد.

 

این مقام مسوول با بیان این که باعث افتخار است که محصولات تولید داخل رقیب خودرو‌‌‌‌های خارجی هستند، ابراز امیدواری کرد با حمایت و همراهی، صنعت خودروسازی کشور می‌تواند به جایگاه واقعی خود برسد و به صنعتی ارزآور تبدیل شود و در این صورت است که مردم خودرو‌‌‌‌های داخلی با کیفیت را به انواع خارجی ترجیح می‌دهند.

 

وی، ساخت موتور سه استوانه داخلی با استاندارد‌‌‌‌های روز جهان، بهینه سازی و به روز رسانی محصولات کنونی و افزایش سطح استاندارد آنها را اقدامی جامع و برنامه ریزی شده خواند و گفت: محصولاتی که امسال و سال‌‌‌‌های آینده به بازار عرضه خواهد شد، نشانگر مدیریت جهادی در صنعت خودرو است و حرکتی که با تکیه بر دانش داخلی و توان شرکت‌‌‌‌های دانش بنیان و جوانان تحصیل کرده آغاز شده را حمایت می‌کنیم تا این حرکت شتابان و رو به رشد ادامه یابد.

 

به گزارش ایرنا، ارتقای استاندارد‌‌‌‌های خودرویی به ۸۵ مورد از سال ۹۶ آغاز شد، در آن زمان این استانداردها برای خودرو‌‌‌‌های وارداتی اجباری شد، اما برای خودرو‌‌‌‌های داخلی، یک مهلت سه ساله در نظر گرفته شد.

 

بر این اساس، از یکم دی ماه ۹۷ استاندارد‌‌‌‌های ۶۳ گانه و از اول دی ماه پارسال استاندارد‌‌‌‌های ۸۵ گانه خودروها اجباری شد.

 

استانداردهایی که به گفته مسوولان سازمان ملی استاندارد، برای ایمنی مردم و ارتقای خودرو‌‌‌‌های مورد استفاده طراحی شده و به هیچ عنوان سختگیرانه نیست.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
هدر سایت
بانک گردشگری
کانال خبری اینستاگرام
آخرین اخبار