menusearch
shahrneveshte.ir

خانه‌‌‌‌های دارای سند غیررسمی هم باید در سامانه املاک ثبت شوند

جستجو
پنج شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۱ | ۰:۵۳:۴۵
۱۴۰۰/۱/۳۰ دوشنبه
(0)
(0)
خانه‌‌‌‌های دارای سند غیررسمی هم باید در سامانه املاک ثبت شوند
خانه‌‌‌‌های دارای سند غیررسمی هم باید در سامانه املاک ثبت شوند

 

شهرنوشت- پروانه اصلانی مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی در خصوص ثبت املاک در سامانه املاک و اسکان گفت: ما برای اینکه زیرساخت ها دچار مشکل نشوند خوداظهاری را بر اساس ارقام کد ملی افراد طبقه بندی و دسته بندی کردیم.


او افزود: اگرچه مردم هنوز آشنایی کافی برای نحوه ثبت اطلاعات خود در این سامانه ندارند، اما در حال حاضر اطلاعات خود را به تدریج در این سامانه ثبت می‌کنند.


مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی، راه اندازی سامانه املاک و اسکان را گامی جدید در راستای شفاف سازی اطلاعات دانست و گفت: با توجه به اینکه ما قبلا چنین چیزی را نداشتیم ممکن است مقاومت هایی در برابر آن صورت بگیرد و لذا از رسانه ها درخواست می‌کنیم که به این حوزه ورود کنند.


اصلانی با اشاره به طراحی کلیپ‌‌‌‌های آموزشی برای تسهیل ورود افراد جامعه به سامانه املاک و اسکان گفت: ما این کلیپ ها را در اختیار رسانه ها و همچنین سامانه قرار دادیم تا مردم مشاهده کنند، اما تحقق این مهم، وفاق و همکاری عمومی را می‌طلبد.


او نقش رسانه ها را در شفاف سازی اطلاعات و نشان دادن هدف اصلی از راه اندازی این سامانه بسیار پررنگ دانست و اظهار کرد: قطعاً منافع اصلی این اقدام به آحاد مردم برمی گردد.


مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی با تذکر این نکته که نه تنها مالکان، بلکه همه ایرانی ها باید توسط سرپرست خانوار وارد این سامانه شوند و اطلاعات سکونتی و مالکیتی خود را وارد کنند، گفت: قانونگذار برای حمایت از افرادی که واقعا قصد عرضه ملک خود را دارند، اما در بازار تقاضایی برای‌ آنها نیست، ضمانت هایی را در نظر گرفته است.


اصلانی افزود: اگر کسی بخواهد ملک خود را به قیمت روز به بازار عرضه کند، تداخلی با این ماده قانونی پیدا نخواهد کرد.


این مقام مسئول با تأکید بر اینکه کلیه املاک اعم از دارای سند رسمی و غیررسمی باید در سامانه ثبت کنند، گفت: هیچ تبعیضی بین شهر‌‌‌‌های مختلف نیز در این مورد وجود ندارد و حتی برای سکونت و مالکیت در خانه هایی که در شهر هایی با جمعیت زیر۱۰۰ هزار نفر هستند نیز باید خوداظهاری شود.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
هدر سایت
بانک گردشگری
کانال خبری اینستاگرام
آخرین اخبار