menusearch
shahrneveshte.ir

جزئیات لغو تراکنش‌‌‌‌های بانکی بدون کد ملی اعلام شد

جستجو
یکشنبه ۱ خرداد ۱۴۰۱ | ۶:۱۵:۳
۱۳۹۹/۱۱/۳ جمعه
(0)
(0)
جزئیات لغو تراکنش‌‌‌‌های بانکی بدون کد ملی اعلام شد
جزئیات لغو تراکنش‌‌‌‌های بانکی بدون کد ملی اعلام شدشهرنوشت-
به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، این بانک طی چند سال اخیر در تلاش بوده است هویت صاحبان تراکنش‌‌‌‌های بانکی با قاطعیت هرچه بیشتر شفاف شود و در همین راستا نیز نسبت به راه اندازی «سامانه نهاب» با همکاری سازمان هایی از جمله «ثبت احوال کشور»، «ثبت شرکت ها»، «وزارت کشور» و سایر نهاد‌‌‌‌های ذی ربط اقدام کرده است.

 
بانک مرکزی افزود: بر این اساس و به منظور عمل به تکلیف قانونی، از روز ۵ بهمن ماه، همه تراکنش‌‌‌‌های فاقد «کد شهاب» در «ساتنا» برگشت می‌خورند.

«کد شهاب» همان کدملی برای اشخاص «حقیقی» و «شناسه ملی» برای اشخاص حقوقی است.

بانک مرکزی به عنوان نهاد سیاست گذار پولی و بانکی، با جدیت هرچه تمام تر فرایند جلوگیری از انجام تراکنش هایی را که به یک شخص حقیقی یا حقوقی معین مربوط نیستند، آغاز کرده است. این مهم بلافاصله در سایر سامانه‌‌‌‌های بین بانکی و پس از آن در سامانه‌‌‌‌های درون بانکی اجرا می‌شود. بنابراین افراد حقیقی یا حقوقی که کدملی یا شناسه ملی خود را به بانک اظهار نکرده باشند، نمی‌توانند از خدمات بانکی بهره مند شوند.

لازم به ذکر است، این اقدام بر فعالیت مشتریانی که اطلاعات هویتی آنها نزد بانک ها و موسسات اعتباری موجود است، تاثیری نخواهد داشت و فقط حساب ها و تراکنش هایی را که فاقد شناسه ملی هستند، برگشت می‌زند. با توجه به مهلت طولانی که برای اجرای این قانون در نظر گرفته شده بود، زمان تعیین شده تمدید نخواهد شد.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
هدر سایت
بانک گردشگری
کانال خبری اینستاگرام
آخرین اخبار