menusearch
shahrneveshte.ir

توییت‌‌‌‌های ایلان ماسک نگران کننده است

جستجو
جمعه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ | ۱۲:۳۶:۲۷
۱۳۹۹/۱۱/۱۱ شنبه
(0)
(0)
توییت‌‌‌‌های ایلان ماسک نگران کننده است
توییت‌‌‌‌های ایلان ماسک نگران کننده استشهرنوشت- به گزارش سی ان بی سی، پس از آن که ایلان ماسک در بیو توییتری خود لغت بیتکوین را اضافه کرد ارزش بیتکوین بیش از ۲۰ درصد صعود کرد و تا ۳۸ هزار و ۵۶۶ دلار نیز پیش رفت. این نخستین بار نیست که توییت‌‌‌‌های ماسک باعث زلزله در بازار‌‌‌‌های مالی می‌شود: یک توییت مشابه از طرف وی در مورد داج کوین و همچنین شرکت گیم استاپ باعث رقم خوردن نتیجه مشابهی شده بود.

دن لین- تحلیلگر موسسه فری ترید - گفت: توانایی ایلان ماسک در به حرکت درآوردن بازارها واقعا عجیب است. با اینحال اینکه عملکرد بازار در کوتاه مدت تحت تاثیر یک توییت قرار گیرد چیز جالبی نیست و احتمالا باید هرچه زودتر فکری برای حل این مساله کنیم. امروزه شاهدیم که اینفلوینسرها به معنی واقعی کلمه به بازارها شوک‌‌‌‌های هیجانی می‌دهند و نوسانات قیمتی بسیار شدیدی را ایجاد می‌کنند. با این حال سرمایه گذاران باید توجه کنند که هنگام بروز رفتار هیجانی در بازار اگرچه فرصت خوبی برای نوسان گیری فراهم می‌شود اما معمولا این نوسانات به سرعت هم فروکش می‌کند و افرادی که در قیمت‌‌‌‌های بالا سهام را خریده اند زیان سنگینی می‌کنند.

ریچ پیث- از دیگر کارشناسان بازار مالی نیز گفت: ایلان ماسک با یک توییت می‌تواند ده ها میلیارد دلار پول کسب کند. او یک مخترع و کارآفرین قابل تحسین است اما هیچ کس بالاتر از قانون نیست.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا هنوز حاضر به اظهار نظر در خصوص توانایی ایلان ماسک در اثرگذاری بر بازار‌‌‌‌های مالی نشده است.

ماسک در حال حاضر بیش از ۴۸ میلیون دنبال کننده در توییتر دارد و توصیه هایش اثرات زیادی روی عملکرد‌ آنها دارد. یک نمونه از این دست زمانی اتفاق افتاد که از واتس اپ انتقاد کرد و سیگنال را پیشنهاد داد. پس از این توییت سهام سیگنال ۱۱۰۰ درصد رشد کرد!

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
هدر سایت
بانک گردشگری
کانال خبری اینستاگرام
آخرین اخبار