menusearch
shahrneveshte.ir

توئیتربازی با بیت کوین کار دست ایلان ماسک داد

جستجو
سه شنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۱ | ۲:۲۲:۴۸
۱۴۰۰/۲/۲۸ سه شنبه
(0)
(0)
توئیتربازی با بیت کوین کار دست ایلان ماسک داد
توئیتربازی با بیت کوین کار دست ایلان ماسک داد


شهرنوشت- به گزارش بلومبرگ، طی دو سه روز گذشته ایلان ماسک با یک توئیت یک کلمه ای باعث شد تا قیمت بیت کوین سقوط کند. این توئیتربازی ها باعث شد تا سهام شرکت تسلا سقوط سنگینی را تجربه کرده و باعث شود که ایلان ماسک جایگاه ثروتمندترین فرد جهان را از دست بدهد. حالا این سرمایه دار بزرگ آمریکایی به جایگاه سومین ثروتمند جهان تنزل پیدا کرده است.

 

ماسک توانسته بود در ماه مارس جایگاه ثروتمندترین فرد جهان را از آن خود کند اما حالا جف بزوس، بنیانگذار و سهامدار شرکت آمازون، و برنارد آرنو، مالک شرکت LVMH از وی سبقت بگیرند و ماسک به جایگاه سوم سقوط کند.

 

هم اکنون ثروت ماسک 160.6 میلیارد دلار برآورد می‌شود که نسبت به 5 ماه پیش 24 درصد سقوط کرده است. اصلی ترین دلیل سقوط دارایی ایلان ماسک سقوط سهام شرکت تسلا بوده که فقط شب گذشته 2.1 درصد کاهش داشته است. ارزش سهام شرکت تسلا از بیشینه خود در ماه ژانویه 883 دلار بود حالا به 576 دلار سقوط کرده است.

 

البته همه این اتفاقات فقط به خاطر سقوط سهام تسلا نیست بلکه اظهارات ایلان ماسک درباره بیت کوین هم مزید بر علت شده است. روز یکشنبه ایلان ماسک در پاسخ به یک توئیت که نوشته بود بیت کوین بازها پس از آنکه بفهمند ایلان ماسک بیت کوین‌‌‌‌های تسلا را در سقف قیمت فروخته بر سر خود خواهند زد، نوشت: واقعا و همین امر باعث شد تا ارزش بیت کوین تا 42 هزار و 441 دلار سقوط کند.

 

اگرچه پس از ساعتی ماسک نوشت که تسلا بیت کوین هایش را نفروخته اما همین که وی دیر نسبت به این مسئله شفاف سازی کرد باعث شد تا بازار جهانی ارز‌‌‌‌های مجازی سراسر قرمزپوش شود.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
هدر سایت
بانک گردشگری
کانال خبری اینستاگرام
آخرین اخبار