menusearch
shahrneveshte.ir

بیت کوین رایگان چیست؟

جستجو
جمعه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ | ۱۲:۵۴:۳۵
۱۴۰۰/۱/۴ چهارشنبه
(0)
(0)
بیت کوین رایگان چیست؟
بیت کوین رایگان چیست؟


شهرنوشت- زارع پور کارشناس اقتصادی، اظهار کرد: روند رشد ارز‌‌‌‌های دیجیتال در مسیر افزایش قدم گذاشته و افراد بسیاری را به خود جذب کرده است.این فضا بشدت رقابتی و جنجالی شده و موجب سو استفاده بسیاری از افراد شده است.

 

وی ادامه داد: بازار رمز ارزها در کنار مزایای مختلف ایراداتی دارد که موجب دور شدن مردم از آن می‌شود. در کشور ما اقتصاد قوی وجود ندارد. بنابراین تعداد این کلاهبرداری ها بسیار بیشتر از بقیه کشورهاست. به طور معمول پیگیری تراکنش‌‌‌‌های ارز‌‌‌‌های دیجیتال ناشناس یا نیمه ناشناس بسیار سخت می‌شود.

 

زارع پور گفت: یکی از طرح‌‌‌‌های کلاهبرداری در بازار رمز ارزها طرح‌‌‌‌های پانزی و هرمی است. این طرح به این صورت است که کلاهبردار به سمت افرادی می‌رود که از این موضوع ناآگاه هستند و حاضر هستند پول‌‌‌‌های خود را برای سرمایه گذاری پروژه‌‌‌‌های پرسود در اختیار فرد کلاهبردار قرار دهند. این پول ها در هیچ کجا سرمایه گذاری نمی‌شوند و فرد کلاهبردار پس از جمع کردن پول‌‌‌‌های کلان از کشور خارج می‌شود.


این کارشناس تصریح کرد: در بعضی از مواقع فرد پول را مستقیم به حساب خود در صرافی‌‌‌‌های نامطمئن و کلاهبردار واریز می‌کند. این صرافی ها برای جذاب کردن کار خود، هیچ هزینه ای به عنوان کارمزد تراکنش و معاملات از مردم نمی‌گیرند. از آن طرف از کارمزد برای فهرست کردن هر توکن در پلتفرم خود پول می‌گیرند. بنابراین این توکن ها در این صرافی ها مسدود می‌شود و مردم نمی‌توانند با‌ آنها خرید و فروش کنند.

 

این کارشناس تصریح کرد: برخی اوقات در فضای مجازی عنوان" بیت کوین رایگان" دیده می‌شود.این افراد کلاهبردار ادعا می‌کنند در صورتی که ۰.۱ بیت کوین به آدرس آنها ارسال کنید، ۰.۲ بیت کوین (دوبرابر) دریافت خواهید کرد. سالانه میلیون ها نفر به همین صورت گول خورده اند. همچنین برای جلب اعتماد بیشتر، چند حساب جعلی هم به تبلیغ زیر این پست ها پرداخته و ادعا می‌کنند که ارز دیجیتال دریافت کرده اند.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
هدر سایت
بانک گردشگری
کانال خبری اینستاگرام
آخرین اخبار