menusearch
shahrneveshte.ir

به شعور مردم توهین نکنید

جستجو
یکشنبه ۸ خرداد ۱۴۰۱ | ۱۷:۱۷:۲۰
۱۴۰۰/۳/۱۹ چهارشنبه
(0)
(0)
به شعور مردم توهین نکنید
به شعور مردم توهین نکنید

 

شهرنوشت- حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس جمهور در جلسه هیئت دولت اظهار کرد: روند انتخابات با حواشی خود در حال برگزاری است. اساس انقلاب و تمام زحماتی که از سال ۴۱ کشیده شده برای این بوده که مردم ما شاهد نظام اسلامی باشند که یک بخش مهم آن، اخلاق است.


وی با تاکید بر اینکه نظام اسلامی برای حاکم شدن اخلاق اسلامی درست شد، اظهار کرد: اخلاق در نظام اسلامی آنقدر مهم است که پیامبر با تاکید و استفاده از کلمه (إنَّ) فرمودند که صرفاً من برای کامل کردن مکارم و فضایل اخلاقی آمده‌ام.


روحانی با بیان اینکه متاسفانه بخش اخلاق در این روز‌ها صدمه جدی دیده است، بیان کرد: آغاز اخلاق، راستگویی، وفای به عهد، عدم تحریف حقیقت‌ها و واقعیت‌هاست.


رئیس جمهور با تاکید بر اینکه انتخابات بسیار مهم است اما اخلاق از آن مهمتر است، گفت: هدف غایی و نهایی اسلام و بخشی از مردم سالاری، اخلاق است.


وی ادامه داد: باید به مردم توجه کرد و حضور آنها را جدی گرفت؛ ما نمی‌توانیم که با حضور و افکار مردم شوخی کنیم بلکه باید آنها را باید به انتخابات دعوت کنیم، باید واقعیت ها را به مردم گفته شود و در همه جا، مردم سالاری حاکم باشد.


روحانی با تاکید بر اینکه همانطور که می‌گوییم مردم باید احساس امید کنند و از نظام و کشورشان دفاع کنند، باید ببینند که نظام هم برای آن‌ها ارزش قائل است، اظهار کرد: در این انتخابات جفا و ظلم‌‌‌‌‌های بسیار بدی شده است که یک مورد از آن‌ها را مقام معظم رهبری در زمینه احراز صلاحیت‌ها اشاره فرمودند و دستور دادند که جبران شود، حالا جبران شدن یا نشدن آن مسئله بعدی است.


رئیس جمهور ادامه داد: کسانی که می‌گویند در این ۴۲ سال کاری انجام نشده، سوال پیش می‌آید که برای چه انقلاب شده است؟ بعد از انقلاب، دوره‌ای که امام بود، رئیس جمهور و نخست وزیر وظایف مشخصی داشتند، اما بعد از اصلاح قانون اساسی، همه اختیارات اجرایی در دست رئیس جمهور قرار داده شد.


روحانی با اشاره به اینکه اگر گفته شود همه دوره‌‌‌‌‌های ریاست جمهوری خلاف آن چیزی بوده که انقلاب و مردم خواستند و در این هشت سال کاری نشده است، به مردم ظلم کردید، اظهار کرد: بخش‌‌‌‌‌های مختلف مثل کشاورزی، صنعت، فضای مجازی و بسیاری از زیرساخت‌ها در دست مردم است و اگر بگوییم که کاری نشده است یعنی مردم کاری نکردند.


وی با تاکید بر اینکه مردم در این سال‌ها کار‌‌‌‌‌های عظیمی انجام دادند، گفت: به مردم توهین می‌کنید؟ وقتی ما دولت را خطاب قرار می‌دهیم، فقط یک نفر و آن‌هایی که دوره میز هستند، خطاب قرار داده نمی‌شوند بلکه صد‌ها هزار نفر در سراسر کشور اعم از مدیران، کارشناس‌ان و کارمندان در کنار هم دیگر دولت را تشکیل می‌دهند؛ توهین شما به دولت، متوجه میلیون‌ها نفر می‌شود.


روحانی اظهار کرد: وقتی ما آمار پولی که در بانک‌ها گذاشته شده را طوری می‌گوییم کل نقدینگی کشور بیشتر است یا رشد اقتصادی در این ٨سال را صفر اعلام می‌کنند، آمار دروغ است.


رئیس جمهور با اشاره به اینکه حقیقت را می‌توان پشت و رو کرد، اما برای واقعیت این امکان پذیر نیست، بیان کرد: نمی‌توان منکر کارخانه‌ها، افتتاح ١٧طرح پتروشیمی در سال ٩٩، افتتاح هزاران کیلومتر جاده و راه آهن شد، نمی‌توان صد‌ها طرح مهم در این دو سال را نادیده گرفت.


وی با تاکید بر اینکه در بحث‌‌‌‌‌های انتخاباتی معلوم شد که بعضی دستگاه‌ها مثل قوه قضائیه، مقننه، نیرو‌‌‌‌‌های مسلح خیلی خوب و بی‌ایراد هستند و فقط دولت ایراد دارد، بیان کرد: ان‌شاالله با تغییر دولت فعلی همه چیز خوب می‌شود، چراکه بقیه دستگاه‌ها خوب هستند!


روحانی ادامه داد: اگر در کشور ایرادی وجود دارد، فقط برای دستگاه اجراست؟ یعنی مجمع، قوه قضائیه و قوه مقننه ایرادی ندارند؟ الحمدالله در انتخابات فهمیدیم که همه دستگاه‌‌‌‌‌های کشور خیلی خوب، سالم، بی نقص است و فقط ایراد از دولت است که ان‌شالله عوض می‌شود و کل دولت بهتر می‌شود!


رئیس جمهور تصریح کرد: چقدر خانم‌ها در این چند روز خوب شدند! چطور در این مدت، خانم‌ها نبودند و این روزها پیدا شدند و مورد احترام هستند؟ حقوق خانم‌ها، احترام به خانم‌ها و جوانان مورد توجه قرار گرفت! اقوام و اقلیت‌ها چقدر این روزها خوب شدند! شیعه و سنی برادر و متحد شدند!


وی با تاکید بر اینکه با شعور مردم نباید بازی کرد، گفت: ملت ایران، ملت بزرگی است و می‌داند که چه چیزهایی در طول تاریخ اتفاق افتاده است. کسانی که امروز می‌خواهند برای فردا قدرت را در دست بگیرند، انگار در ایران نبوده و از کره‌ی مریخ آمده‌اند اما همه آنها در بخشی از کشور، مسئولیت داشتند و حال باید به آنها گفت که اگر همه چیز، خراب است در بخش آنها هیچ ایرادی نبوده است؟


روحانی با اشاره به اظهاراتی که در مناظره انتخابات مطرح شد، گفت: به نحوی برای مردم صحبت کنید که برایشان قابل فهم و پذیرش باشد، در اینجا درباره تحریف واقعیت نکته‌ای می‌خواهم بگویم، درباره اقتصاد صحبت شد، اقتصاد یعنی ما در دوره صلح هستیم یا جنگ؛ ما در جنگ اقتصادی هستیم یا خیر، برخی طوری حرف می‌زنند گویی جنگ اقتصادی و ترامپی نبوده و همه مشکلات از دولت است.


وی با بیان اینکه ما دولت را در شرایطی آغاز کردیم که در تحریم اقتصادی بود، اظهار کرد: از سال ۹۱ تحریم بود و ما در شرایط عادی دولت را تحویل نگرفتیم. سال ۹۲ دولت را تحویل گرفتیم و در عرض یک سال یعنی سال ۹۳، تورم ۳۵ درصد به ۱۵ درصد کاهش یافت، در سه ماهه اول سال ۹۳ رشد اقتصادی داشتیم، لذا ما تورم را مهار کردیم و رشد اقتصادی را از منفی به مثبت تبدیل کردیم؛ این یعنی یک معجزه اقتصادی که رخ داد.


رئیس جمهور اضافه کرد: دولت ما علاوه بر اینکه در آغاز با رکود اقتصادی و تحریم مواجه بود، با مشکل جدیدی هم روبه رو شد و قیمت نفت یک مرتبه ۳۰ دلار شد که تکانه بسیار شدیدی بود و اگر دولت قوی نبودیم همین تکانه می‌توانست کشور را از پا در بیاورد. هم مردم و هم دولت کمک کرد تا از این تکانه‌ها عبور کردیم.


وی افزود: در طول چهار سال اول دولت‌ ما یعنی سال ۹۲ تا ۹۶ یک دوران طلایی داشتیم که در ۵۰ سال گذشته بی‌سابقه بود، رشد اقتصادی متوسط ما نزدیک به پنج درصد بود و این رشد اقتصادی با تورمی که در کشور وجود داشت، حدود ۷۰۰ هزار اشتغال داشتیم، ۴ سال طلایی که تورم، رشد اقتصادی، اشتغال و صادرات غیر نفتی هم در این دوران داشتیم، چرا این واقعیت‌ها را نمی‌گوییم؟


روحانی ادامه داد: فقط در اواخر سال ۹۴ و ۹۵ بی‌تحریم بودیم و سال ۹۵ رشد اقتصادی ما در جهان اول بود و در تاریخ خودمان هم رشد دو رقمی کم سابقه بوده است، علاوه بر این در سال ۹۶ هم شرایط مناسبی داشتیم. در سال ۹۷ وارد یک جنگ شدیم؛ آدم‌هایی که می‌گویند ما در جنگ بودیم بهتر باید بدانند جنگ چیست، یک جنگ اقتصادی تمام عیار که دشمن‌ترین انسان‌‌‌‌‌های در آمریکا یعنی تندرو‌‌‌‌‌های آمریکا با کمک رژیم صهیونیستی بر ما این جنگ را روا داشتند.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
هدر سایت
بانک گردشگری
کانال خبری اینستاگرام
آخرین اخبار