menusearch
shahrneveshte.ir

بلیت هواپیما، اتوبوس و قطار در نوروز ۱۴۰۰ گران نمی‌شود

جستجو
یکشنبه ۸ خرداد ۱۴۰۱ | ۱۷:۸:۱۷
۱۳۹۹/۱۲/۱۱ دوشنبه
(0)
(0)
بلیت هواپیما، اتوبوس و قطار در نوروز ۱۴۰۰ گران نمی‌شود
بلیت هواپیما، اتوبوس و قطار در نوروز ۱۴۰۰ گران نمی‌شود

 

شهرنوشت- مدیرکل دفتر مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: برخی گزارش ها حکایت از تقاضای رانندگان کرایه سواری عمومی برای دریافت کرایه اضافه و جبران ظرفیت ۳ نفره سواری ها دارد. این درخواست غیرقانونی است که مسافران نباید آن را پرداخت کنند.

 

بلیت قطار گران نمی‌شود

 

مدیرعامل شرکت راه آهن گفت: هیچ افزایشی در قیمت‌‌‌‌های بلیت قطار در ایام نوروز نداریم.

 

«سعید رسولی» پیش تر درباره گرانی برخی مسیر‌‌‌‌های ریلی که گاه قیمت آن از هواپیما نیز بیشتر است گفته بود: ۹۵ درصد قطار‌‌‌‌های راه آهن چهار ستاره و سه ستاره باکیفیت هستند و فقط ۵ درصد قطارها پنج ستاره بوده که نرخ آن براساس مصوبه شورای عالی ترابری آزاد و طبق قانون عرضه و تقاضا است.

 

وی در این باره توضیح داد: شورای عالی ترابری نرخ مصوب بلیت قطار را ابلاغ کرده است و در عین حال در طول سال به شرکت‌‌‌‌های ریلی اجازه داده می‌شود هر میزان در نرخ مصوب تخفیف دهند و در ایام پیک سفر هم اجازه دارند تا ۳۰ درصد به نرخ مصوب طبق مصوبه شورای عالی ترابری اضافه کنند.

 

مدیرعامل شرکت راه آهن ادامه داد: اگر مسافران نرخ با تخفیف ایام کم سفر را با نرخ ایام پیک مقایسه کنند تصور نشود که افزایش قیمتی اعمال شده است، بلکه نرخ مصوب در ایام کم سفر کاهش یافته است، اما در ایام پرسفر تا ۳۰ درصد اجازه افزایش نرخ مصوب طبق مصوبه شورای عالی ترابری برای شرکت ها وجود دارد.

رسولی تاکید کرد: با این حال و در ایام نوروز هیچ افزایش قیمتی نداریم.

 

بلیت هواپیما هم گران نمی‌شود

 

رییس سازمان هواپیمایی گفت: بلیت‌‌‌‌های نوروزی هواپیما افزایش قیمت ندارند، همچنین به شرکت‌‌‌‌های هواپیمایی گفته ایم که قبل از گرفتن مجوز پرواز، از فروش بلیت و ایجاد تعهد بیش از توانشان خودداری کنند.

 

«تورج دهقانی زنگنه» افزود: شرکت‌‌‌‌های هواپیمایی باید در صورت بروز تأخیر در پروازها، اطلاع رسانی شفاف به مسافران داشته باشند.

 

معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه افزایش قیمت بلیت هواپیما در نوروز ۱۴۰ نداریم، گفت: سازمان هواپیمایی کشوری مکلف است با سایت‌‌‌‌های فروش بلیت هواپیما گران تر از نرخ مصوب برخورد و آنها را به دستگاه قضائی معرفی کند.

 

رییس سازمان هواپیمایی گفت: طبق تفاهمی که با انجمن شرکت‌‌‌‌های هواپیمایی داشتیم در نوروز هیچ گونه افزایش نرخ بلیت نداریم.

 

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
هدر سایت
بانک گردشگری
کانال خبری اینستاگرام
آخرین اخبار