menusearch
shahrneveshte.ir

برگشت تراکنش‌‌‌‌‌های بدون کد ملی یا شناسه ملی از ۵ بهمن ماه

جستجو
شنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۱ | ۱۲:۱۰:۴۹
۱۳۹۹/۱۰/۲۳ سه شنبه
(0)
(0)
برگشت تراکنش‌‌‌‌‌های بدون کد ملی یا شناسه ملی از ۵ بهمن ماه
برگشت تراکنش‌‌‌‌‌های بدون کد ملی یا شناسه ملی از ۵ بهمن ماهشهرنوشت- مهران محرمیان معاون فناوری‌‌‌‌های نوین بانک مرکزی با اشاره به این موضوع که برای اشخاص حقیقی، «کد ملی» و برای اشخاص حقوقی، «شناسه ملی» آنها، «کد شهاب» قلمداد می‌شود، تاکید کرد: از ۵ بهمن ماه امسال، تمام تراکنش‌‌‌‌های بدون کد شهاب در «ساتنا» برگشت می‌خورند. این اقدام تاثیری بر فعالیت مشتریانی که اطلاعات هویتی ایشان نزد بانک ها و موسسات اعتباری موجود است، نخواهد داشت و صرفا حساب ها و تراکنش هایی را که فاقد شناسه ملی هستند را متاثر خواهد کرد.

وی در خصوص شناسایی هویت تراکنش‌‌‌‌های بانکی گفت: در راستای اجرای قانون از چند سال قبل به دنبال آن بودیم که از هویت تمام تراکنش‌‌‌‌های بانکی مطمئن شویم و بتوانیم از انجام تراکنش هایی که مشخص نیست به کدام شخص حقیقی یا حقوقی مربوطند جلوگیری کنیم و در این زمینه، تاکنون فعالیت ها و اقدامات زیادی به ویژه در تعامل با سازمان ثبت احوال، سازمان ثبت شرکت ها، وزارت کشور و سایر نهاد‌‌‌‌های ذی ربط انجام شده است.


وی با بیان اینکه با زحمات همکاران در شبکه بانکی مقدمات اجرای کامل قانون فراهم شده است، تصریح کرد: در صورتی که تراکنش ساتنای هموطنان گرامی برگشت داده شد، می‌توانند مشکل را از طریق بانک مبدا پیگیری و بانک موظف به راهنمایی و همکاری برای حل مشکل است.

محرمیان تاکید کرد: با توجه به مهلت طولانی که برای اجرای این قانون در نظر گرفته شده بود، زمان تعیین شده تمدید نخواهد شد.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
هدر سایت
بانک گردشگری
کانال خبری اینستاگرام
آخرین اخبار