menusearch
shahrneveshte.ir

برنامه تولید ۵۰ هزار دستگاه تارا در سال ۱۴۰۰

جستجو
یکشنبه ۸ خرداد ۱۴۰۱ | ۱۵:۱۸:۲۹
۱۴۰۰/۱/۲۹ یکشنبه
(0)
(0)
برنامه تولید ۵۰ هزار دستگاه تارا در سال ۱۴۰۰
برنامه تولید ۵۰ هزار دستگاه تارا در سال ۱۴۰۰

 

شهرنوشت- فرشاد مقیمی مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در نشست با رییس سازمان ملی استاندارد ایران، با تاکید بر اجرای استاندارد‌‌‌‌های ۸۵ گانه طبق تقویم و زمان بندی صورت گرفته، گفت: بازدید رییس سازمان استاندارد در ابتدای سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها نشان از عزم این سازمان در شناسایی و رفع چالش ها و موانع تولید دارد.

 

وی تصریح کرد: ایران خودرو قبل از انجام نظارت، خود را ملزم و پایبند به اجرای ضوابط و مقررات و استاندارد‌‌‌‌های تعیین شده به عنوان رمز موفقیت در آینده می‌داند.

مقیمی با بیان این که از سال گذشته با همکاری سازمان استاندارد، شناسایی موانع آغاز شده و بخشی از آن نیز رفع شده است، بر ادامه این روند تا پایان سال تاکید کرد.

وی تصریح کرد: انتظاراتی که در جامعه از ایران خودرو وجود دارد را برآورده خواهیم کرد.

 

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو ضمن ارایه گزارشی از عملکرد سال گذشته و برنامه‌‌‌‌های امسال این خودروساز، گفت: ایران خودرو، در سال گذشته با افزایش ۳۵ درصدی تولید در بخش سواری و افزایش ۶۷ درصدی در بخش خودرو‌‌‌‌های تجاری و سنگین نسبت به سال ۹۸، شعار جهش تولید را با تکیه بر توان داخلی محقق کرده است. در این میان خودرو‌‌‌‌های مونتاژی سهم اندکی در تولیدات سال گذشته داشته اند.

 

وی از افزایش و بهبود تیراژ تولید در آغاز سال کاری ۱۴۰۰ و تا روز ۲۴ فروردین ماه در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته خبر داد و گفت: در این مدت بیش از ۱۷ هزار دستگاه خودرو تولید شده که ۴۱۶ درصد افزایش را نشان می‌دهد. در همین بازه زمانی و با ادامه تحویل در تعطیلات نوروز امسال، میزان تحویل به مشتریان نیز رشد چند برابری را تجربه کرده است؛ از ابتدای امسال تا ۲۴ فروردین بیش از ۳۲ هزار دستگاه خودرو تحویل مشتریان داده ایم.

 

وی تولید محصول با اشتراک بالای قطعه را راهبرد ایران خودرو در توسعه محصول دانست و گفت: اشتراک در قطعات، مقیاس تولید را افزایش داده و سبب مدیریت زمان و هزینه سرمایه گذاری و در نهایت به کاهش قیمت تمام شده تولید و ایجاد مزیت رقابتی برای محصولات ایران خودرو خواهد شد.

 

وی ضمن تشریح نقشه راه ایران خودرو در توسعه موتور‌‌‌‌های کم مصرف، از جانمایی موتور سه استوانه در خودروی اقتصادی با مصرف سوخت کم تر از پنج لیتر خبر داد و گفت: طبق برنامه، گیربکس شش دنده AMT نیز امسال به تولید انبوه خواهد رسید.

 

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
هدر سایت
بانک گردشگری
کانال خبری اینستاگرام
آخرین اخبار