menusearch
shahrneveshte.ir

برخی قوانین مُخل تولید باید لغو شوند

جستجو
سه شنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۱ | ۱:۱۸:۱۰
۱۴۰۰/۱/۴ چهارشنبه
(0)
(0)
برخی قوانین مُخل تولید باید لغو شوند
برخی قوانین مُخل تولید باید لغو شوند

 

شهرنوشت- علیرضا رزم حسینی وزیر صمت در حاشیه جلسه هیات دولت، افزود: سال گذشته برخی قوانین مخل تولید را به مجلس ارائه کردیم، کمیسیون‌‌‌‌های تخصصی مجلس نیز همکاری خوبی با وزارت صنعت داشتند.


وزیر صنعت با اشاره به تعیین شعار و نامگذاری امسال از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی با عنوان «تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها» با قدردانی از این نامگذاری، افزود: ۱۱ سال است که رهبر معظم انقلاب موضوعات اقتصادی را به عنوان نام سال ها انتخاب می‌کنند؛ به ویژه ۳ سال اخیر که به تولید توجه ای ویژه ای شده است.


وی افزود: وزارت صنعت در کنار وزارتخانه‌‌‌‌های نفت و جهاد کشاورزی برای تولید گام بر می‌دارند و بر این اساس، سال گذشته، ۱۰ میلیارد دلار از حجم واردات کشور را کاهش دادیم که بخشی از آن به سمت تولید داخل رفت و این روند را امسال نیز ادامه خواهیم داد.

 

وزیر صنعت، معدن و تجارت یادآور شد: بخش عمده ای از واردات ما کالا‌‌‌‌های واسطه ای برای تولید است و ۵۰ درصد واردات سال گذشته نیز از محل صادرات و با استفاده از سامانه نیمای بانک مرکزی انجام شد.


وی با بیان اینکه امسال قرار است معادن را فعال تر کنیم، ادامه داد: در پایان ماه جاری ۴ تا ۵ هزار معدنی که کار‌‌‌‌های اداری صدور مجوز آن انجام شده اما افراد آن را فعال نکرده اند، آزاد خواهیم کرد و به صورت مزایده به دست مردم می‌دهیم که هم به تولید و هم به صادرات و اشتغال کمک شایانی شود.


رزم حسینی،در ادامه سخنان خود، رشد صنعتی ایران در سال ۹۹ را ۷.۵ درصد عنوان کرد و افزود: امسال روابط وزارت صنعت با تشکل ها، اتاق بازرگانی و صنعتگران افزایش خواهد یافت و با جدیت در سال جاری به دنبال رونق تولید هستیم.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
هدر سایت
بانک گردشگری
کانال خبری اینستاگرام
آخرین اخبار