menusearch
shahrneveshte.ir

برخورد قانونی با نیروگا‌ه‌‌‌‌‌های استفاده کننده از سوخت مایع

جستجو
یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱ | ۳:۳۴:۳۲
۱۳۹۹/۱۱/۱۵ چهارشنبه
(0)
(0)
برخورد قانونی با نیروگا‌ه‌‌‌‌‌های استفاده کننده از سوخت مایع
برخورد قانونی با نیروگا‌ه‌‌‌‌‌های استفاده کننده از سوخت مایع
شهرنوشت- هیچ نیروگاهی حق استفاده از سوخت مایع را ندارد/برخورد قانونی با نیروگا‌‌‌‌های استفاده کنند از سوخت مایععلی اصغر عبدلی، مدیرکل بهسازی نیروگاه و محیط زیست شرکت تولید برق حرارتی در گفت وگو با خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، در خصوص راهکار‌‌‌‌های اجرایی برای کاهش استفاده از سوخت مایع در نیروگاه ها گفت:هیچ نیروگاهی اجازه استفاده از سوخت مایع را ندارد.

 

به گفته این مقام مسئول نیروگاه ها اگر از سوخت مایع استفاده کنند باید پاسخگو باشند.

 

او ادامه داد: در فصل سرد سال که با محدودیت سوخت گاز مواجه می‌شویم، تلاش می‌شود تا حداکثر بهره برداری از واحدهایی با بیشترین میزان راندمان صورت گیرد و بدین ترتیب میزان سوخت مورد نیاز حداقل شود.

 

مدیرکل بهسازی نیروگاه ها و محیط زیست شرکت تولید برق حرارتی تصریح کرد: از دیگر اقدامات این است که در نیروگاه‌‌‌‌های بخاری اطراف شهرها مصرف سوخت مایع صفر یا در حداقل ممکن قرار گیرد و مصرف سوخت مایع به نیروگاه هایی تعلق می‌گیرد که حداکثر فاصله را با شهرها دارند که اثرات آن بر مراکز جمعیتی به حداقل برسد.

عبدلی در ادامه با اشاره به اینکه آیا نیروگاه ری و دماوند از سوخت مایع استفاده می‌کنند یا خیر؟ گفت: نیروگاه ری و دماوند جزء نیروگاه‌‌‌‌های گازی هستند این نیروگاه ها اصلا امکان استفاده از مازوت را ندارند و از نظر فنی نمی‌توانند استفاده کنند و اگر جایگزین سوختی باشد از سوخت مایع یا گازوئیل استفاده می‌کنند.

 

او بیان کرد: در حال حاضر در شهر تهران و اطراف آن، چهار نیروگاه بعثت، ری، منتظر قائم و نیروگاه دماوند قرار دارند؛ از میان آنها نیروگاه بعثت و منتظر قائم نیروگاه بخاری هستند و   نیروگاه ری گازی و نیروگاه دماوند سیکل ترکیبی است.

 

عبدلی ادامه داد: به طور کلی نیروگاه ری و دماوند امکان مصرف سوخت مازوت را ندارند و در نیروگاه بعثت و نیروگاه منتظر قائم مخازن سوخت مازوت از پنج سال گذشته توسط دستگاه قضائی پلمب شده است و نه تنها امسال بلکه از پنج سال پیش مصرف سوخت مازوت ندارند، در حال حاضر سوخت تمامی نیروگاه ها با سوخت گاز است و زمانی که سوخت گاز آنها قطع می‌شود، واحد‌‌‌‌های نیروگاه از مدار خارج می‌شوند.

 

مدیرکل بهسازی نیروگاه ها و محیط زیست شرکت تولید برق حرارتی گفت: به صورت کلی در نیمه دوم سال خصوصا فصول سرد سال و به دلیل افزایش مصرف سوخت در بخش خانگی و علیرغم تلاش وزارت نفت، در زمینه تأمین سوخت گاز نیروگاه ها با محدودیت هایی روبه رو هستیم، بنابراین در این ایام سال، استفاده از سوخت مایع در نیروگاه ها برای تأمین برق مورد نیاز کشور اجتناب ناپذیر است.

 

این مقام مسئول در پایان تصریح کرد: تمامی نیروگاه‌‌‌‌های کشور متناسب با نیاز شبکه اقدام به تولید برق می‌کنند چون تمامی برق شبکه لحظه ای تامین می‌شود.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
هدر سایت
بانک گردشگری
کانال خبری اینستاگرام
آخرین اخبار