menusearch
shahrneveshte.ir

بدون نصب کارتخوان هم مالیات تعیین می‌کنیم

جستجو
چهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰ | ۱۲:۳:۱۲
۱۳۹۹/۱۲/۲۰ چهارشنبه
(0)
(0)
بدون نصب کارتخوان هم مالیات تعیین می‌کنیم
بدون نصب کارتخوان هم مالیات تعیین می‌کنیم


شهرنوشت- امید علی پارسا رئیس سازمان امور مالیاتی، درباره روند اخذ مالیات از پزشکان طبق مصوبه مجلس اظهار کرد:مراکز پزشکی که پزشکان در آنجا خدمات ارائه می‌دهند موظف هستند از حق الزحمه ای که دارند ١٠ دصد را علی الحساب به عنوان مالیات پرداخت کنند.این قانون سال گذشته هم وجود داست و امسال هم اجرا می‌شود. این موضوع با مالیاتی که یک پزشک باید در مطب پرداخت کند، متفاوت است.

 

وی گفت:این قانون مربوط به درآمد هایی است که پزشکان از کار در مراکز پزشکی به دست می‌آورند و مراکز میزبان پزشکان باید ١٠درصد از این درآمدها را علی الحساب کسر و به حساب سازمان مالیاتی واریز کنند.

 

رئیس سازمان امور مالیاتی در رابطه با میزان مالیات پرداخت شده از سوی پزشکان گفت: آماری در این خصوص در اختیار نداریم.


پارسا با اشاره به عدم تمکین نصب کارتخوان در مطب توسط پزشکان بیان کرد: در همه اصناف کم و بیش این پدیده وجود دارد.در طول سال با توجه به شیوع کرونا تمام پزشکان مشغول فعالیت‌‌‌‌های پزشکی بودند و نصب کارتخوان در مطب ها و استفاده از آن رشد خوبی داشته است.

 

رئیس سازمان مالیاتی گفت:اطلاعات مربوط به تراکنش‌‌‌‌های بانکی سطح بالای تمام کسب و کار ها را در اختیار داریم؛ بنابراین اگر مودیان مالیاتی از جمله پزشکان دستگاه کارتخوان هم در محل کار خود نصب نکنند، ما اطلاعات مالی‌ آنها را از طریق روش‌‌‌‌های دیگر از جمله رصد حساب‌‌‌‌های بانکی به دست می‌آوریم و برای آنها مالیات تعیین می‌کنیم.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
هدر سایت
بانک گردشگری
کانال خبری اینستاگرام
آخرین اخبار