menusearch
shahrneveshte.ir

بازگشت رنو ۵، این‌بار برقی

جستجو
شنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۱ | ۱۲:۵۷:۱۷
۱۳۹۹/۱۰/۳۰ سه شنبه
(0)
(0)
بازگشت رنو ۵، این‌بار برقی
بازگشت رنو ۵، این‌بار برقیشهرنوشت-
رنو ۵ یکی از مهمترین خودرو‌‌‌‌های قشر متوسط در تاریخ صنعت خودروسازی جهان است. شرکت رنو اکنون قصد دارد با الهام گرفتن از طرح این خودرو مدل برقی آن را تا چند سال دیگر وارد بازار کند.

به همین دلیل رنو به تازگی مدل مفهمومی این خودرو را رونمایی کرده است. این خودرو نشانه تحول رنو در پنج سال آینده است و رنو می‌خواهد چندین خودرو الکتریکی به بازار عرضه کند. طراح رنو ۵ جدید کار ژیل ویدال سرطراح سابق پژو و طراح جدید گروه رنو است. این سرطراح معروف با طراحی‌‌‌‌های خود پژو را متحول کرد. پژو۲۰۰۸، پژو۳۰۰۸، پژو۵۰۸ و پژو ۲۰۸ جدید همه طراحی او بودند.

از این خودروها طی پنج سال گذشته دو خودرو توانسته اند خودرو سال شوند. او اکنون قصد دارد با طراحی‌‌‌‌های خود رنو را نیز متحول کند.

طراحی جدید ژیل ویدال یادآور رنو پنج با ظاهری مدرن است شاید مانند مینی جدید که الگو گرفته شده از مینی ماینر‌‌‌‌های دهه ۷۰ بوده اند.

رنو ۵ برای ۱۴ سال، پرفروش ترین خودرو بازار فرانسه بود این خودرو در ایران هم سال ها طرفداران بسیاری داشت و خودرو اقشار متوسط بود.

رنو قصد دارد تا سال ۲۰۲۵ هفت خودرو برقی را معرفی کند و پرچمدار این خودروها هم رنو پنج جدید است.

اگر رنو موفق شود این خودرو را با قیمت مناسب روانه بازار کند، تحولی را در زمینه خودرو‌‌‌‌های برقی در جهان ایجاد خواهد کرد، تقریبا شبیه کاری که رنو پنج در دهه هفتاد میلادی انجام داده بود.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
هدر سایت
بانک گردشگری
کانال خبری اینستاگرام
آخرین اخبار