menusearch
shahrneveshte.ir

بازار خودرو با کمترین نوسان امسال را پشت سر می‌گذارد

جستجو
شنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۱ | ۱۱:۴۹:۱۸
۱۳۹۹/۱۲/۱۲ سه شنبه
(0)
(0)
بازار خودرو با کمترین نوسان امسال را پشت سر می‌گذارد
بازار خودرو با کمترین نوسان امسال را پشت سر می‌گذارد

 

شهرنوشت- سعید موتمنی افزود: چنانچه مشتریان وقت بگذارند می‌توانند خودرو‌‌‌‌های موددنظر خود را با قیمت‌‌‌‌های پایین تر خریداری کنند.

 

وی گفت: ایام باقی مانده تا پایان سال نیز تغییر قیمت چندانی را شاهد نخواهیم بود، شاید یکی دو درصد نوسان تا پایان سال ثبت شود، اما دوباره قیمت ها به نقطه قبلی باز خواهد گشت.

 

به گفته این مقام صنفی، احتمال دارد فروشندگان در سایت ها و فضای مجازی قیمت‌‌‌‌های بالاتری برای خودرو‌‌‌‌های خود عنوان کنند، اما در بازاری که فروشنده زیاد، خریدار کم و تقاضا برای سرمایه گذاری فروکش کرده، جای چانه زنی زیاد است.

 

وی افزود: اکنون فقط افرادی که احتیاج و نیاز مبرم به خودرو دارند، برای خرید مراجعه می‌کنند، اما به دلیل شیوع کرونا بازار بی رمقی وجود دارد.

 

موتمنی اضافه کرد: برخلاف سال‌‌‌‌های گذشته از افرادی که در ایام پایانی سال به قصد تبدیل به احسن کردن یا تعویض خودرو مراجعه می‌کردند، خبری نیست.

 

وی یادآور شد: نزدیک شدن به ایام پایانی سال عرضه خودرو از سوی دلالان و واسطه ها را افزایش می‌دهد، زیرا در غیر این صورت مجبورند در سال جدید خودروهایشان را به عنوان یک مدل پایین تر با قیمت‌‌‌‌های کمتری به فروش برسانند، ضمن اینکه همین روزها نیز خودرو‌‌‌‌های مدل ۱۴۰۰ خودروسازان وارد بازار می‌شود.

 

رییس اتحادیه نمایشگاه داران خودروی پایتخت تاکید کرد: بازار فعلی همه چیز وابسته به نوسان ارزی است، به همین دلیل چند سالی است که به خودرو به عنوان یک کالای سرمایه ای نگاه شده است.

 

وی خاطرنشان کرد: آبان ماه امسال که افت قیمت دلار از حدود ۳۲ هزار تومان و ورود آن به کانال ۲۵ هزار تومان را شاهد بودیم، خودرو‌‌‌‌های داخلی بین ۲۰ تا ۲۵ درصد و برخی خودرو‌‌‌‌های وارداتی بیش از ۳۵ درصد کاهش قیمت داشتند، اما پس از آن تا به امروز بازار با کمترین نوسان حرکت کرد.

 

موتمنی گفت: چنانچه دلار به کانال ۲۲ هزار تومان وارد شده بود، باز هم بین پنج تا هفت درصد کاهش قیمت خودرو مورد انتظار بود، اما این اتفاق نیفتاد.

 

وی تصریح کرد: بازار همچنان برای دلالان و واسطه ها سودآور است، اما نسبت به ماه‌‌‌‌های گذشته سود کمتر شده و بسیاری از افرادی که در قرعه کشی‌‌‌‌های ایران خودرو و سایپا شرکت می‌کنند نیز خریدار واقعی نبوده و نیستند و به قصد کسب سود وارد این بازار می‌شوند.

 

رییس اتحادیه نمایشگاه داران خودروی پایتخت تاکید کرد: تا زمانی که نوسان ارز وجود دارد، در بازار خودرو سرمایه گذار پیدا می‌شود، زیرا شاید همه مردم نتوانند خانه خریداری کنند و سود کنند، اما می‌توانند طلا، سکه و خودرو خریداری و سرمایه خود را در مقابل نوسان ارزی و تورم حفظ کنند.

 

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
هدر سایت
بانک گردشگری
کانال خبری اینستاگرام
آخرین اخبار