menusearch
shahrneveshte.ir

بارش‌ها نسبت به سال گذشته ۴۰ درصد کاهش داشته است

جستجو
شنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۱ | ۱۲:۵۶:۴۴
۱۳۹۹/۱۱/۲۸ سه شنبه
(0)
(0)
بارش‌ها نسبت به سال گذشته ۴۰ درصد کاهش داشته است
بارش‌ها نسبت به سال گذشته ۴۰ درصد کاهش داشته است

 

شهرنوشت- رضا اردکانیان در مراسم بهره برداری از ۲۴ پروژه بزرگ و مهم صنعت آب و برق در پنج استان کشور که به صورت ویدئو کنفرانسی برگزار شد، افزود: گرچه شرایط بارش ها تاکنون مناسب نبوده است، با این حال مدیریت خوبی بر مخازن سد‌‌‌‌های کشور ناشی از این شرایط انجام شد.

 

وی ادامه داد: با وجود کاهش ۴۰ درصدی بارش ها در هم سنجی با پارسال، میزان موجودی آب در سدها براساس اقدام‌‌‌‌های مناسب انجام شده فقط یک درصد نسبت به پارسال کاهش نشان می‌دهد.

 

وزیر نیرو خاطرنشان کرد: امید است در ادامه سال آبی جاری وضعیت بارش ها بهتر شود، اما به دستگاه‌‌‌‌های اجرایی و مردم توصیه می‌شود در مصرف آب دقت بیشتری داشته باشند تا بتوان تابستان پیش رو را با آرامش خیال سپری کرد.

 

اردکانیان به پویش #هر هفته الف_ب_ایران اشاره کرد و گفت: مرحله دوم این پویش کم کم به مراحل آخر خود در اسفندماه نزدیک می‌شود و امیدواریم در دهه سوم اسفندماه بتوان با بهره برداری از آخرین طرح‌‌‌‌های مهم این پویش مراسم اختتامیه خوبی برای آن برگزار کنیم.

 

افتتاح ۹۹۴ اُمین پروژ آب رسانی در دولت تدبیر و امید

 

وی ادامه داد: یکی از نقاط روشن در کارنامه دولت تدبیر و امید که با کسب اجازه از رهبر معظم انقلاب برای برداشت از صندوق توسعه ملی همراه شده، طرح‌‌‌‌های آب رسانی روستایی است.

 

وزیر نیرو افزود: امروز و با بهره برداری از طرح‌‌‌‌های آب رسانی به ۳۸ روستای استان لرستان و ۳۲ روستا در خراسان شمالی، در مجموع ۷۰ روستا به شبکه آب سالم و پایدار متصل شدند که به این ترتیب ۱۲ هزار و ۵۰۰ روستای کشور از نعمت آب شرب سالم و پایدار برخوردار شده اند.

 

اردکانیان گفت: به این ترتیب امروز ۹۹۴ اُمین پروژه آب رسانی روستایی در دولت تدبیر و امید افتتاح شد.

 

موافقت با استفاده از تسهیلات بانکی برای پروژه‌‌‌‌های آب رسانی روستایی

 

وی از موافقت با امکان استفاده از تسهیلات بانکی برای پروژه‌‌‌‌های آب رسانی روستایی خبر داد و خاطرنشان کرد: این موافقت نامه برای استفاده از بیش از ۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی است.

 

وزیر نیرو ادامه داد: یکی از اقدام‌‌‌‌های وزارت نیرو در این دوره که سال آخر فعالیت دولت تدبیر و امید است، ریل گذاری برای دولت آینده است و بر همین اساس نسبت به تدوین برنامه ۱۸۰ روزه از دی ماه امسال اقدام شد.

 

اردکانیان گفت: براساس این برنامه کار آغاز عملیات اجرایی تعداد زیادی از پروژه ها کلید خورده تا در دولت آینده به ثمر برسند.

در چهل و یکمین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران امروز (سه شنبه) ۲۴ پروژه بزرگ صنعت آب و برق با اعتبار ۹ هزار و ۷۵۰ میلیارد ریال در پنج استان البرز، قزوین، لرستان، خراسان شمالی و چهارمحال و بختیاری با حضور ویدئو کنفرانسی وزیر نیرو به ثمر رسید.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
هدر سایت
بانک گردشگری
کانال خبری اینستاگرام
آخرین اخبار