menusearch
shahrneveshte.ir

ایرباس خواستار آتش بس در جنگ تجاری با بوئینگ شد

جستجو
یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱ | ۱:۴۶:۲۰
۱۳۹۹/۱۲/۲ شنبه
(0)
(0)
ایرباس خواستار آتش بس در جنگ تجاری با بوئینگ شد
ایرباس خواستار آتش بس در جنگ تجاری با بوئینگ شد

 

شهرنوشت- به گزارش خبرگزاری رویترز؛ گیوم فائوری مدیرعامل ایرباس در گفت وگوی رادیویی گفت که نبرد تعرفه‌‌‌‌های بازرگانی و گمرگی، زیان ناشی از بحران همه گیری کووید -۱۹ را تشدید کرده است.

 

واشنگتن در پی اختلاف طولانی در سازمان تجارت جهانی، به ویژه در دوره دونالد ترامپ رئیس جمهوری پیشین آمریکا، از سال ۲۰۱۹میلادی به صورت تدریجی تعرفه‌‌‌‌های گمرگی ۱۵ درصدی بر هواپیما‌‌‌‌های جت ایرباس اعمال کرده و اتحادیه اروپا نیز از یک سال بعد، تعرفه‌‌‌‌های متقابلی بر جت‌‌‌‌های بوئینگ وضع کرد که دیگر کالا‌‌‌‌های خوراکی و غیرخوراکی را نیز در بر می‌گرفت.

 

فائوری افزود که این اختلاف که اکنون کهنه شده، ما را در شرایط باخت - باخت قرار داده است. ما به وضعی رسیده ایم که عقل می‌گوید باید آتش بس اعلام کرده و این اختلاف را حل کنیم.

 

مقام‌‌‌‌های شرکت بوئینگ ایالات متحده، هنوز به این سخنان واکنشی نشان نداده اند.

 

برزیل که با کانادا اختلاف همانندی بر سر یارانه‌‌‌‌های پرداختی دولت به جت‌‌‌‌های کوچک تر میان برد دارد، روز پنجشنبه با گذشت کردن از شکایت خود از اوتاوا، خواستار امضای توافق صلح جهانی میان کشور‌‌‌‌های تولیدکننده این کالاها برای حمایت از صنایع هوافضا شد.

 

فائوری با ابراز نگرانی در باره گسترش ممنوعیت‌‌‌‌های سفری میان کشور‌‌‌‌های اروپایی، افزود: اختلاف زیان بار با بوئینگ به ویژه در دوره همه گیری کووید–۱۹، به شدت به بخش سفر‌‌‌‌های هوایی، آسیب وارد کرده و منجر به اعمال محدودیت‌‌‌‌های مسافرتی یا بسته شدن مرز‌‌‌‌های کشورها شده است.

 

وی اولویت شماره یک کشورها را بازگشایی مرزها و اجازه سفر دادن به شهروندان، براساس آزمایش ابتلا به کرونا و در نهایت واکسیناسیون دانست.

 

دفتر نمایندگی تجاری ایالت متحده بهمن ۹۸ طی بیانیه ای اعلام کرده بود که آمریکا از ۲۸ اسفند۹۸، نرخ عوارض اضافی تحمیل شده به هواپیما‌‌‌‌های وارداتی خود از اتحادیه اروپا را از ۱۰ به ۱۵ درصد افزایش خواهد داد. این اقدام باعث شد در آن زمان جنگ تجاری میان اتحادیه اروپا و دولت ترامپ تشدبد شود.

 

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
هدر سایت
بانک گردشگری
کانال خبری اینستاگرام
آخرین اخبار