menusearch
shahrneveshte.ir

ایرباس برترین سازنده هواپیما در جهان

جستجو
چهارشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ | ۹:۴۹:۰
۱۳۹۹/۱۰/۲۱ یکشنبه
(0)
(0)
ایرباس برترین سازنده هواپیما در جهان
ایرباس برترین سازنده هواپیما در جهانشهرنوشت-
به گزارش بیزینس نیوز، ایرباس اظهار کرد: تعداد ۵۶۶ فروند هواپیمای تجاری را در سال ۲۰۲۰ به ۸۷ مشتری تحویل داده و موقعیت خود را به عنوان بزرگ ترین سازنده هواپیما در جهان در یک سال ویرانگری بیماری همه گیر حفظ کرده است.

این شرکت در بیانیه ای اعلام کرد که شرکت مستقر در تولوز (فرانسه) ۳۴ درصد هواپیمای کمتری از ۸۶۳ جت ثبت شده در یک سال قبل را به مشتریان تحویل داده است. سهام این شرکت در پایان معاملات روز جمعه در پاریس با ۰.۵۴ درصد افزایش با ۹۰.۱۰ یورو (۱۱۰.۱۳ دلار) بسته شد.

گیوم فاوری، مدیر اجرایی ایرباس گفت: «همکاری مشترک ایرباس با مشتریان به ما امکان داد سال سختی را طی کنیم؛ تیم‌‌‌‌های ایرباس، مشتریان و تامین کنندگان برای تحقق نتیجه مطلوب در کنار هم قرار گرفتند.»

این نتایج در حالی منتشر شد که همه گیری کووید-۱۹ بر تقاضای سفر هوایی سایه افکنده و هواپیمایی ها را متوقف کرده است و برای حفظ پول نقد، تحویل هواپیما با تاخیر مواجه شده است. درحالی که میزان تحویل ایرباس در سطح ۲۰۲۰ کمتر از سال ۲۰۱۹ بود اما آنان همچنان به تقویت مالی شرکت در یک سال کمک کردند تا از بدترین بحران صنعت هواپیمایی عبور کند.

میزان تحویل هواپیمای شرکت ایرباس در سال ۲۰۲۰ موجب شده این شرکت از رقیب آمریکایی خود بوئینگ که ۱۱۸ هواپیما را در دوره ژانویه تا نوامبر تحویل داده است، پیشی بگیرد. پیشروی ایرباس در سهم بازار در حالی بود که بوئینگ مستقر در شیکاگو با توقف پرفروش ترین محصول خود، ۷۳۷ Max دست وپنجه نرم می‌کرد. بوئینگ پس از لغو ممنوعیت ایمنی توسط ناظران، تحویل این جت را که در مارس ۲۰۱۹ پس از دو سانحه مرگبار متوقف شده بود، از ماه دسامبر از سر گرفت.

غول هوافضای اروپا پس از ۱۱۵ فروند کنسلی، ۶۵ درصد کاهش از ۷۶۸ سفارش در سال ۲۰۱۹، ۲۶۸ سفارش در سال ۲۰۲۰ ثبت کرد. تعداد هواپیما‌‌‌‌های این شرکت در زمان کنسلی ۷۱۸۴ فروند بود.

ازنظر مدل هواپیما، A۲۲۰ ایرباس ۶۴ سفارش جدید ثبت کرد. خانواده باریک پیکر A۳۲۰ موفق به کسب ۲۹۶ سفارش جدید از جمله ۳۷ مورد برای برد فوق العاده A۳۲۱XLR شدند. در بخش پهن پیکر، ایرباس ۲۳ سفارش جدید ازجمله دو مدل A۳۳۰ و ۲۱ A۳۵۰ را ثبت کرده است.

این بیماری همه گیر بازار جت‌‌‌‌های دو موتورره را به شدت تحت تاثیر قرار داده است زیرا انتظار می‌رود سفر طولانی مدت آخرین بخش بهبودی باشد.

ایرباس گفت: نتایج مالی کل سال ۲۰۲۰ را در ۱۸ فوریه گزارش خواهد کرد.

گونه جدید ویروس کووید-۱۹ موج جدیدی از قفل شدن در بازار‌‌‌‌های مهم مسافرتی را ایجاد کرده و نگرانی ها در مورد توقف بهبود شکننده تقاضای سفر را برانگیخته است. البته همچنان تحویل ایرباس با توجه به قرنطینه در طول سال ۲۰۲۰ بهتر از حد انتظار بود.

فاوری در ادامه افزود: «بر اساس تحویل سال ۲۰۲۰ در بررسی سال ۲۰۲۱ محتاطانه خوش بین هستیم، اگرچه چالش ها و عدم قطعیت ها در کوتاه مدت همچنان زیاد است.»

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
هدر سایت
بانک گردشگری
کانال خبری اینستاگرام
آخرین اخبار