menusearch
shahrneveshte.ir

ایران به لیست ۴ کشور تولیدکننده روغن‌‌‌‌‌های هوایی پیوست

جستجو
یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱ | ۴:۳۸:۴
۱۳۹۹/۱۰/۲۳ سه شنبه
(0)
(0)
ایران به لیست ۴ کشور تولیدکننده روغن‌‌‌‌‌های هوایی پیوست
ایران به لیست ۴ کشور تولیدکننده روغن‌‌‌‌‌های هوایی پیوستشهرنوشت- یک شرکت داخلی برای نخستین بار در کشور موفق به تولید روغن‌‌‌‌های هوایی شد؛ در زمان حاضر همه شرکت‌‌‌‌های فعال در صنعت هوانوردی نیاز‌‌‌‌های خود را از این شرکت تأمین می‌کنند.

محمدجواد خواجه ابراز کرد: مدیرعامل این شرکت فناور، روغن‌‌‌‌های هوایی تولید ملی در بخش «هوانوردی عمومی» و «هوانوردی تجاری و جت» مورد استفاده قرار می‌گیرد که مجموعه فناور ما تولید 14 محصول در این حوزه را در دستور کار خود قرار داده است.

وی افزود: در این میان، 3 محصول راهبردی شرکت یعنی «روغن موتور جت با استاندارد MIL-PRF23699» و «روغن‌‌‌‌های هیدرولیک با استاندارد MIL-PRF606» و «BMS3-11» قابل استفاده در همه هواپیما‌‌‌‌های عملیاتی در بخش نظامی و غیرنظامی ایران فرموله شده و آماده تولید و تست میدانی است.

خواجه ادامه داد: این کار پیش از این با کمک و مشارکت شرکت نفت بهران انجام می‌شد اما به دلیل تحریم شدن این شرکت در بازار جهانی و عدم توانایی تأمین افزونه‌‌‌‌های لازم، شرکت دانش بنیان فراز آسمان پارس خود اقدام به تولید این روغن ها کرد، بر همین اساس هم خط تولید روغن‌‌‌‌های مصرفی مجموعه در صنعت هوایی به زودی راه اندازی می‌شود.

این فعال فناور در بخش دیگری از سخنان خود، گفت: خط تولید روغن‌‌‌‌های هوایی را با همراهی و حمایت ستاد توسعه فناوری‌‌‌‌های فضایی و حمل ونقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری آغاز کردیم و امروز این محصول پاسخ گوی نیاز همه شرکت‌‌‌‌های فعال صنعت هوانوردی است و امیدواریم از ابتدای سال 1400، واردات این محصول به کشور کاملاً منتفی شود.

خواجه با اشاره به اینکه این محصول امکان صادرات هم دارد، بیان کرد: در زمان حاضر 4 شرکت بزرگ در اروپا و آمریکا، نیاز کل دنیا را در این زمینه تأمین می‌کنند که از این پس با راه اندازی خط تولید شرکت ما، ایران هم به لیست این کشورها اضافه می‌شود.

مدیرعامل این شرکت فناور گفت: سرمایه گذاری در این بخش از خروج سالی 7 میلیون دلار ارز از کشور جلوگیری خواهد کرد. قیمت تمام شده این محصول در ایران، 60 درصد هزینه محصولات مشابه تولیدی است. مصرف این روغن ها هر سال 600 هزار لیتر است.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
هدر سایت
بانک گردشگری
کانال خبری اینستاگرام
آخرین اخبار