menusearch
shahrneveshte.ir

اولویت قرارگرفتن ۲۰۰ هزار خودروی شخصی برای تبدیل به دوگانه سوز

جستجو
پنج شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۱ | ۰:۲۱:۴۲
۱۳۹۹/۱۲/۲۲ جمعه
(0)
(0)
اولویت قرارگرفتن ۲۰۰ هزار خودروی شخصی برای تبدیل به دوگانه سوز
اولویت قرارگرفتن ۲۰۰ هزار خودروی شخصی برای تبدیل به دوگانه سوز

 

شهرنوشت- طرح تبدیل خودروها از حالت بنزین سوز به دوگانه سوز با اولویت خودرو‌‌‌‌های عمومی اعم از تاکسی ها و وانت بارها در فاز نخست آغاز شد و از اردیبهشت ماه امسال با رونمایی رسمی از سامانه https://gcr.niopdc.ir مالکان خودرو‌‌‌‌های عمومی اقدام به ثبت نام و تبدیل در کارگاه‌‌‌‌های مجاز کردند.

در 10 ماه گذشته که شرایط برای ثبت نام مالکان خودرو‌‌‌‌های عمومی بنزین سوز فراهم شده، مالکان خودرو‌‌‌‌های شخصی فعال در عرصه حمل و نقل عمومی از جمله فعالان تاکسی‌‌‌‌های اینترنتی، خواستار فراهم سازی شرایط ثبت نام در این سامانه بوده اند به طوری که تعداد زیادی از این افراد، در سامانه ثبت نام کرده اند اما در مرحله احراز شرایط، با توجه به اینکه فاز نخست اجرای طرح مخصوص مالکان خودرو‌‌‌‌های عمومی بوده، ثبت نام آنها متوقف مانده بود.

 

پیرو مراجعه و درخواست مکرر مالکان خودرو‌‌‌‌های شخصی فعال در چرخه حمل و نقل عمومی، فاز دوم این طرح از ابتدای اسفندماه سال جاری آغاز شد تا به موازات امکان ثبت نام مالکان خودرو‌‌‌‌های عمومی، امکان ثبت نام خودرو‌‌‌‌های شخصی فعال در چرخه حمل و نقل عمومی نیز فراهم شود.

 

با اعلام آغاز ثبت نام خودرو‌‌‌‌های شخصی فعال در ناوگان حمل و نقل عمومی در سامانه https://gcr.niopdc.ir، مالکان این خودروها با مراجعه به این سایت اقدام به ثبت نام کرده ولی برخی با پیغام "خودرو‌‌‌‌های شما شامل طرح نمی‌شود" مواجه شدند.

 

* چرا برخی خودرو‌‌‌‌های شخصی نتوانستند در سامانه ثبت نام کنند؟  

 

پیگیری تسنیم از شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌‌‌‌های نفتی در خصوص چرایی بروز مشکل در ثبت نام برخی مالکان خودرو‌‌‌‌های شخصی فعال در ناوگان حمل و نقل عمومی به خصوص فعالان تاکسی‌‌‌‌های اینترنتی، حاکی از این بود که درحال حاضر، خودرو‌‌‌‌های شخصی پرمصرف فعال در ناوگان حمق و نقل عمومی شناسایی شده و تنها برای این خودروها امکان ثبت نام وجود دارد؛ درواقع خودروهایی که فعالیت بیشتری در ناوگان حمل و نقل عمومی داشته اند و به موجب این فعالیت، مصرف سوخت بیشتری نیز نسبت به دیگر خودروها دارند، در اولویت تبدیل به دوگانه سوز با تسهیلات دولتی قرار گرفته اند.

 

حمید قاسمی ده چشمه، معاون مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده‌‌‌‌های نفتی ایران در این خصوص گفت: طرح تبدیل خودرو‌‌‌‌های مسافربر شخصی به دوگانه سوز CNG   با اولویت ماشین‌‌‌‌های پرمصرف و اعطای یارانه دولتی   اجرایی شده که این طرح در ادامه طرح ملی و مصوبه شورای اقتصاد مبنی بر تبدیل خودرو‌‌‌‌های عمومی به دوگانه سوز بنزین – CNG اجرا خواهد شد.

 

قاسمی با اشاره به اینکه اولویت برای ماشین‌‌‌‌های مسافربر شخصی پر مصرف است، افزود: فهرست اسامی این خودروها از جانب وزارت کشور به وزارت نفت اعلام شده که می‌توانند از یارانه دولتی این طرح که حدود 75 درصد هزینه تبدیل است، استفاده کنند.

 

به گزارش تسنیم، از بین تمامی خودرو‌‌‌‌های شخصی فعال در تاکسی‌‌‌‌های اینترنتی، حدود 200 هزار خودروی پرمصرف شناسایی شده و از سوی کارگزاران این خودروها، پلاک آنها به وزارت کشور و از سوی وزارت کشور به شرکت ملی پخش فرآورده‌‌‌‌های نفتی اعلام شده است و کسانی که پیامک واجد شرایط بودن استفاده از این طرح برای آنها ارسال شده می‌توانند به سامانه https://gcr.niopdc.ir مراجعه کرده و اقدام به ثبت نام کنند.

 

بقیه خودروها باید منتظر زمان اعلام مراحل بعدی ثبت نام باشند و یا از طریق کارگزاران خود در تاکسی اینترنتی مربوطه، شرایط و زمان اعلام پلاک خودروی خود و دریافت پیامک واجد شرایط بودن را پیگیری کنند.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
هدر سایت
بانک گردشگری
کانال خبری اینستاگرام
آخرین اخبار