menusearch
shahrneveshte.ir

افزایش قیمت مس در بازار‌‌‌‌های جهانی

جستجو
چهارشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ | ۸:۵۳:۴
۱۴۰۰/۳/۴ سه شنبه
(0)
(0)
افزایش قیمت مس در بازار‌‌‌‌های جهانی
افزایش قیمت مس در بازار‌‌‌‌های جهانی

 

شهرنوشت- دلار پس از انتشار شاخص فعالیت اقتصادی آمریکا که نشان داد افزایش تورم موقتی است، در برابر ارز‌‌‌‌های رقیب نزول کرد. ب‌‌‌‌های معاملات مس پس از این که چین مدیران ارشد را به یک نشست احضار و تهدید کرد تخلفاتی نظیر سفته بازی و انتشار اخبار نادرست مجازات شدید به دنبال خواهد داشت، اوایل روز دوشنبه حداکثر ۰.۹ درصد نزول کرده بود.

 

مقامات چین در واکنش به افزایش قیمت کالاها و برانگیخته شدن نگرانیها نسبت به تاثیر منفی رشد سریعتر تورم بر رشد اقتصادی این هشدار شدید را دادند. تلاش برای کنترل قیمت فلزات در سراسر بازارها منعکس شد و قیمت فولاد و سنگ آهن نزول کرد اما در نهایت ثبات پیدا کردند. بعضی از تحلیلگران این پرسش را مطرح می‌کنند که چین تا چه حد می‌تواند روی قیمت‌‌‌‌های جهانی کنترل اعمال کند. نگرانی‌‌‌‌های گسترده ای که روز دوشنبه نسبت به قیمت وجود داشتند جای خود را به دورنمای محدودیت عرضه مس دادند.

 

سرمایه گذاران با این باور که اقتصاد جهانی بهبود قوی از پاندمی پیدا خواهد کرد در حال سرمایه گذاری روی فلزات صنعتی هستند.

 

بر اساس گزارش بلومبرگ، قیمت مس برای تحویل سه ماهه در بازار فلزات لندن با ۰.۷ درصد افزایش، در ۹۹۴۷ دلار در هر تن بسته شد. قیمت مس هفته گذشته ۳.۵ درصد سقوط کرده بود که بزرگترین کاهش از سپتامبر بود. قیمت نیکل و آلومینیوم هم افزایش داشت اما قیمت سرب، قلع و روی کاهش یافت.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
هدر سایت
بانک گردشگری
کانال خبری اینستاگرام
آخرین اخبار