menusearch
shahrneveshte.ir

اعتراض ایران به ترکیش‌ایر به دلیل رفتار دیروز خلبان این ایرلاین

جستجو
سه شنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۱ | ۱:۴۸:۲۰
۱۳۹۹/۱۱/۱۲ یکشنبه
(0)
(0)
اعتراض ایران به ترکیش‌ایر به دلیل رفتار دیروز خلبان این ایرلاین
اعتراض ایران به ترکیش‌ایر به دلیل رفتار دیروز خلبان این ایرلاینشهرنوشت-
محمد اسلامی وزیر راه وشهرسازی در حاشیه مراسم گرامیداشت سالگرد ورود امام خمینی(ره) به فرودگاه مهرآباد در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی درباره افزایش قیمت قیر گفت: در بازار کنترل‌‌‌‌های لازم انجام نمی‌شود. قیر جزو مصالح ساختمانی است و این افزایش قیمت ضرورتی ندارد.

او ادامه داد: قیمت فعلی قیر در کشور نه با قیمت جهانی رابطه دارد و نه منطقی نیست. ۴۰ درصد افزایش قیمت قیر داشتیم و به همین نسبت، پروژه‌‌‌‌های عمرانی را کاهش داده ایم.

آسمان مشکلی برای فرود هواپیما ندارد

اسلامی در پاسخ به پرسش دیگری درباره پرواز‌‌‌‌های عبوری از آسمان ایران گفت: دشمن ما می‌جنگد تا آسمان ما را از سهم پرواز‌‌‌‌های عبوری حذف کند. ما باید به شدت بجنگیم تا سهم خود را از دست ندهیم.

وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: سازمان هواپیمایی کشوری و شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران باید پیگیری کنند تا این سهم باقی بماند.

او تاکید کرد: همسایه‌‌‌‌های ما اصلاً نگاه مالی به پرواز‌‌‌‌های عبوری ندارند و استکبار صرفاً می‌خواهد ما را زمین بزند و درآمد‌‌‌‌های ما را از پرواز‌‌‌‌های عبوری کاهش دهد.

اسلامی با بیان اینکه به شرکت فرودگاه ها با مصوبه دولت اختیار داده ایم تا تعرفه‌‌‌‌های پرواز عبوری را کاهش دهد، افزود: همچنین باید سازمان هواپیمایی و شرکت فرودگاه ها با نیرو‌‌‌‌های مسلح مذاکره کنند تا مسیر‌‌‌‌های مستقیم از آسمان ایران افزایش یابد.

وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به پرسشی درباره علت عدم فرود هواپیمای ترکیش ایر در فرودگاه امام خمینی (ره) در بامداد دیروز گفت: از سازمان هواپیمایی خواسته ام تا از شرکت ترکیش ایر بازخواست کند که چرا خلبان این کار را کرده است؟


اسلامی بیان کرد: شرایط خاصی حاکم نبود و هواپیما می‌توانست فرود بیاید؛ کما اینکه پس از آن، ایران ایر در فرودگاه نشست داشت، ولی ترکیش ایر بازگشت غیرعادی داشته است.

به گفته این مقام مسئول هیچ حالت غیرعادی نبوده و سازمان هواپیمایی باید از ترکیش ایر توضیح بخواهد.

وزیر راه و شهرسازی در پایان درباره صدای آژیر در روز گذشته گفت: شنیده شدن صدای آژیر به دلیل اتصالی یک سیم برق بوده، ولی بعداً این صدا خاموش شد و هیچ ارتباطی با اتفاق رخ داده، نداشت.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
هدر سایت
بانک گردشگری
کانال خبری اینستاگرام
آخرین اخبار