menusearch
shahrneveshte.ir

استفاده از برق خانگی برای استخراج رمز ارز مجاز نیست

جستجو
دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱ | ۶:۵:۶
۱۳۹۹/۱۲/۲۲ جمعه
(0)
(0)
استفاده از برق خانگی برای استخراج رمز ارز مجاز نیست
استفاده از برق خانگی برای استخراج رمز ارز مجاز نیست

 

شهرنوشت- مصطفی رجبی مشهدی سخنگوی صنعت برق افزود: استفاده از برق خانگی برای استخراج رمز ارز علاوه بر آنکه کاری خلاف است، برای ساکنان خانه ها و همسایگان خطر آفرین خواهد بود.

 

وی ادامه داد: استفاده از برق خانگی برای استخراج رمز ارز به دلیل مصرف بیش از حد مجاز، امکان آتش گرفتن سیم کشی خانه ها را افزایش می‌دهد که این امر ضمن افزایش احتمال آتش سوزی در خانه، به وسایل برقی دیگر آسیب جدی وارد می‌کند.

 

سخنگوی صنعت برق بیان داشت: علاوه بر این، به دلیل فشار بیش از حدی که به شبکه برق ساختمان وارد می‌شود، امکان بروز خسارت به وسایل برقی همسایگان بیشتر است.

 

وی گفت: استفاده از برق خانگی برای استخراج رمز ارز به شبکه برق نیز خسارت وارد می‌کند، زیرا باید فشار بیشتری را متحمل شود.

 

معاون برنامه ریزی اقتصادی شرکت توانیر اظهار داشت: شهروندان اگر در همسایگی خود از وجود افرادی که برای استخراج رمز ارز از برق خانگی استفاده می‌کنند آگاهی یافتند، این موضوع را گزارش دهند تا با متخلفان برخورد شود.

 

به گفته وی، استفاده کنندگان غیرمجاز برق برای استخراج رمز ارز ظرفیتی معادل ۹۰ مگاوات هستند.

 

رجبی مشهدی ادامه داد: تاکنون حدود ۳۰ مگاوات از این ظرفیت شناسایی شده که مصرفی معادل کل مصرف شهر رامسر است.

 

سخنگوی صنعت برق افزود: برق برای کسانی که به صورت قانونی و با کسب اجازه اقدام به استخراج رمز ارز کنند، تامین شده و مورد حمایت خواهند بود.

 

وی گفت: کسانی هم که به صورت غیرقانونی از شبکه برق استفاده کنند، شناسایی شده و به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.

 

رجبی مشهدی خاطرنشان کرد: وزارت نیرو و شرکت توانیر با توسعه این کسب و کار جدید همانند سایر کسب و کارها اقدام به تعیبن تعرفه برق برای آنها کرد تا فعالان به صورت قانونی و بدون نگرانی از تامین برق به فعالیت ادامه دهند.

 

معاون برنامه ریزی اقتصادی شرکت توانیر افزود: رفتار صنعت برق با فعالان استخراج رمز ارز همانند سایر فعالیت ها است و فقط در صورتی با آنان برخورد می‌شود که به صورت غیرمجاز بخواهند از برق سوء استفاده کنند.

 

به گفته وی، برخورد با استفاده کنندگان غیرمجاز از برق فقط محدود به استخراج کنندگان ارز مجازی نیست و براساس مصوبه‌‌‌‌های دولت و قانون، همه انشعاب‌‌‌‌های غیرمجاز جمع آوری شده و با هر نوع استفاده غیرمجاز از برق به جد برخورد می‌شود.

 

پیشترمدیرعامل شرکت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران گفت: استخراج کنندگان رمز ارزها برای برخورداری از برق مطمئن باید نسبت به اخذ مجوز‌‌‌‌های قانونی اقدام کنند.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
هدر سایت
بانک گردشگری
کانال خبری اینستاگرام
آخرین اخبار