menusearch
shahrneveshte.ir

احتمال لغو برخی پروازها و استرداد پرداختی مسافران

جستجو
شنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۱ | ۱۳:۲۶:۱۸
۱۳۹۹/۱۲/۱۳ چهارشنبه
(0)
(0)
احتمال لغو برخی پروازها و استرداد پرداختی مسافران
احتمال لغو برخی پروازها و استرداد پرداختی مسافران

 

شهرنوشت- در پی بروز شرایط شکننده و هشدار آمیز شیوع ویروس کرونا در کشور، پرواز‌‌‌‌های استان خوزستان طی هفته گذشته با محدودیت مواجه شد و با توجه به هشدار‌‌‌‌های مسئولان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ممکن است این محدودیت ها یا ممنوعیت برای دیگر شهرها و استان هایی که در آینده به وضعیت قرمز باز می‌گردند، اعمال شود.

 

در چنین شرایطی برخی خبرها مبنی بر اینکه اگر بلیت ها کنسل شود، هزینه ای به مسافران داده نخواهد شد سبب بروز برخی نگرانی ها در بین مردم شده است.

 

تورج دهقان زنگنه –رییس سازمان هواپیمایی کشوری- در گفت وگو با ایسنا در این باره اظهار کرد: بر اساس مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا با توجه به شرایط ویژه به وجود آمده در استان خوزستان از نظر اپیدمی شیوع ویروس کرونا، پرواز‌‌‌‌های ورودی و خروجی این استان با کاهش و محدودیت مواجه شده است، و نکاتی در این زمینه مورد توجه و تاکید قرار گرفت.

 

وی افزود: یکی اینکه برای انجام پرواز از و به این استان مردم باید نتیجه منفی تست PCR را همراه شان داشته باشند، دوم اینکه پرواز‌‌‌‌های این استان با کاهش و محدودیت‌‌‌‌های خاصی مواجه شده است و نهایتا همه شرکت‌‌‌‌های هواپیمایی و آژانس‌‌‌‌های مسافرتی موظف شدند تا به مسافران پیامک بزنند‌ آنها را به عدم انجام این سفر ترغیب کنند و این نکته را قید کنند که بدون هیچگونه کسری کل هزینه پرداختی‌ آنها برای خرید بلیت هواپیما در این مسیر مسترد خواهد شد.

 

رییس سازمان هواپیمایی کشوری با تاکید بر اینکه اگر ستاد ملی مقابله با کرونا پرواز داخلی دیگری را ممنوع یا محدود کند مسلما با همین شرایط خواهد بود، تصریح کرد: انجام شدن یا نشدن پرواز‌‌‌‌های داخلی و شرایط آن بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا تصمیم گیری شده و سازمان هواپیمایی کشوری متولی اجرای آن است و دیگر دستگاه ها و نهادها ارتباطی ندارد. بنابراین مسلما در صورت لغو یا کنسل شدن بلیت هواپیما هزینه آن به صورت کامل به مسافران باز می‌گردد.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
هدر سایت
بانک گردشگری
کانال خبری اینستاگرام
آخرین اخبار