menusearch
shahrneveshte.ir

اجازه افزایش قیمت بلیت هواپیما را نمی‌دهیم

جستجو
چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰ | ۰:۶:۳۲
۱۳۹۹/۱۲/۲ شنبه
(0)
(0)
اجازه افزایش قیمت بلیت هواپیما را نمی‌دهیم
اجازه افزایش قیمت بلیت هواپیما را نمی‌دهیمشهرنوشت- تورج دهقانی زنگنه رئیس سازمان هواپیمایی کشوری، با بیان اینکه برای عید به هیچ عنوان افزایش قیمتی در نرخ بلیت ها نخواهیم داشت، گفت: شرکت‌‌‌‌های هواپیمایی حق ندارند، نرخ بلیت برای پرواز‌‌‌‌های داخلی در ایام عید و برای مسیر‌‌‌‌های مختلف داخلی و پر تردد را تغییر دهند و سازمان هواپیمایی هم در این رابطه نظارت شدیدتری را اعمال خواهد کرد.

 

معاون وزیر راه و شهرسازی توضیح داد: هم اکنون شرایط به گونه ای نیست که امکان چنین تغییرات قیمتی وجود داشته باشد و به هیچ وجه مجوز افزایش قیمت بلیت هواپیما تا پس از تعطیلات نوروزی صادر نخواهد شد.

 

او ادامه داد: اگر شرکت هواپیمایی سقف قیمتی مصوب موجود را برای نرخ بلیت هواپیما رعایت نکند در رصد‌‌‌‌های مستمری که داریم متوجه تخلف در این زمینه خواهیم شد و با شرکت هواپیمایی مورد نظر برخورد جدی صورت خواهد گرفت.

 

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه اجازه تخلف به شرکت‌‌‌‌های هواپیمایی داده نخواهد شد، اظهار کرد: شاید نرخ کنونی بلیت هواپیما با توجه به شرایط اقتصادی موجود برای ایرلاین ها به صرفه نباشد، اما شرایط کنونی به گونه ای نیست که دیگر امکان افزایش قیمت بلیت هواپیما وجود داشته باشد و نمی‌توانیم چنین اجازه ای به شرکت‌‌‌‌های هواپیمایی بدهیم و برنامه ای برای بالا رفتن قیمت بلیت هواپیما نداریم.

 

او با بیان اینکه فاصله گذاری اجتماعی در تمامی پروازها باید تا زمانی که ستاد ملی مقابله با کرونا لغو آن اعلام نکرده اجرا شود، افزود: سازمان هواپیمایی کشوری به صورت کامل بر این فاصله گذاری ۶۰ درصدی نظارت خواهد کرد و با شرکت هایی که این فاصله گذاری را رعایت و یا اجرا نکنند برخورد خواهد شد.

 

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه این روش که در رابطه با فاصله گذاری اجتماعی در پروازها در نظر گرفته شده در هیچ جای دنیا نمونه ندارد و تنها در بخش هوایی ایران است که قانون فاصله گذاری اجتماعی را در پرواز‌‌‌‌های خود رعایت می‌کند، افزود: سازمان هواپیمایی کشوری و وزارت راه و شهرسازی به دلیل افزایش ایمنی و سلامت مسافران و تضمین سلامت آنها این مصوبه را ارائه کرد و خوشبختانه شرکت‌‌‌‌های هواپیمایی هم تاکنون این موضوع را پذیرفته اند.

 

زنگنه توضیح داد: ممکن است برخی از شرکت‌‌‌‌های هواپیمایی در این رابطه زیان ببینند اما با افزایش قیمت بلیت ها بخشی از این زیان را جبران می‌کنیم.

 


معاون وزیر راه وشهرسازی بیان کرد: تاکنون با چند شرکت هواپیمایی در این رابطه به دلیل عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی برخورد کرده ایم و نظارت در این رابطه همچنان ادامه خواهد داشت.

 

۴ ایرلاین به دلیل مشکل ساختاری تسهیلات کرونایی را دریافت نکرده اند


رئیس سازمان هواپیمایی کشور توضیح داد: تاکنون تمامی ایرلاین ها تسهیلات کرونایی را دریافت کرده اند و ۴ شرکت هواپیمایی که مشکل ساختاری دارند و مرتبط با نهاد‌‌‌‌های مختلف هستند، تسهیلات را دریافت نکرده اند.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر