menusearch
shahrneveshte.ir

جریمه ۳۵۰ میلیارد تومانی تهرانی‌ها برای قطع درختان

جستجو
یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱ | ۴:۲۸:۳۱
۱۳۹۹/۱۲/۱۷ یکشنبه
(0)
(0)
جریمه ۳۵۰ میلیارد تومانی تهرانی‌ها برای قطع درختان
 جریمه ۳۵۰ میلیارد تومانی تهرانی‌ها برای قطع درختان

 

شهرنوشت- سیدابراهیم امینی نایب رئیس شورای شهر تهران در صحن امروز شورای شهر درباره افتتاح دو ایستگاه جدید مترو در پایتخت، اظهار داشت: اخیرا دو ایستگاه مترو دولاب و میدان قیام در پایتخت پس از مدت ها افتتاح شد و امیدواریم با آزادسازی باقیمانده اوراق مشارکت و وفای دولت به تعهدات قانونی اش در حوزه کمک به ساخت و ساز مترو شاهد افتتاح ایستگاه‌‌‌‌های بیشتر باشیم.

 

وی افزود: در صورت تحقق این مسأله واگن‌‌‌‌های بیشتری به خطوط حمل و نقل ریلی پایتخت اضافه خواهد شد و امکان فاصله گذاری اجتماعی جهت جلوگیری از شیوع کرونا نیز محقق می‌شود.

 

نایب رئیس شورای شهر تهران در ادامه با اشاره به نزدیک شدن به روز‌‌‌‌های پایانی سال گفت: با توجه به اینکه بخش مهم و قابل توجهی از مردم به دلیل پیشگیری از شیوع کرونا سفر نخواهند داشت باید به منظور پیشگیری از وقوع تجمعات و گسترش بیماری برنامه‌‌‌‌های فرهنگی و تفریحی ویژه ای را در نظر گرفت تور‌‌‌‌های تهران گردی مشابه سابق امکان فعالیت ندارند و باید از ظرفیت‌‌‌‌های فضای مجازی استفاده شود.

 

امینی تأکید کرد: معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران باید برنامه‌‌‌‌های مناسبی را در همین راستا اتخاذ کند تا شهروندان بتوانند هویت تاریخی، فرهنگی، اجتماعی و جغرافیای تهران را به صورت مجازی بشناسند.

 

وی در مورد موضوع گسترش فضای سبز در پایتخت گفت: شورای پنجم از دغدغه‌‌‌‌های آن ممانعت از قطع بی رویه و غیرقانونی درختان جهت ساخت برج و آسمان خراش بوده است. در این دوره از فعالیت شورا بیش از ۳۵۰ میلیارد تومان از محل جریمه قطع درختان و کمیسیون ماده ۷ دریافت شده که نتیجه آن تملک و تبدیل ۱۷ باغ به بوستان عمومی در مناطق با سرانه فضای سبز کمتر بوده است.

 

نایب رئیس شورای شهر تهران با اشاره به روز درختکاری گفت: این روز در واقع یک تلنگر و زنگ هشدار به ما است که بیش از پیش مراقب طبیعت و اطراف خود باشیم و به نظرم نباید کاشت درخت و جلوگیری از قطع درختان را صرفا محدود به روز درختکاری بدانیم.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
هدر سایت
بانک گردشگری
کانال خبری اینستاگرام
آخرین اخبار