menusearch
shahrneveshte.ir

بیمه منازل مسکونی از فروردین ۱۴۰۰ اجباری است

جستجو
جمعه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ | ۱۱:۲۳:۴۲
۱۳۹۹/۱۲/۲۰ چهارشنبه
(0)
(0)
بیمه منازل مسکونی از فروردین ۱۴۰۰ اجباری است
 بیمه منازل مسکونی از فروردین ۱۴۰۰ اجباری است

 

شهرنوشت- اسماعیل نجار معاون وزیر کشور در نشست مدیریت بحران استان ایلام اظهار داشت: مالکان باید از طریق فیش‌‌‌‌های برق که به اسم آنهاست از طریق موسسه‌‌‌‌های بیمه گر ملک خود را بیمه کنند.

 

وی افزود: قانون بیمه اجباری ساختمان‌‌‌‌های مسکونی توسط مجلس به تصویب رسید و در صورت بروز هرگونه خسارتی بیمه ها موظف به پرداخت خسارت به مالکان ابنیه آسیب دیده هستند.

 

معاون وزیر کشور تاکید کرد: طبق مصوبه قانون سه گروه مددجویان کمیته امداد، بهزیستی و نیازمندانی که تحت پوشش نهاد‌‌‌‌های حمایتی نیستند اما تنگدستی و اعصار آنها اثبات شده باشد، معاف از پرداخت حق بیمه هستند و دولت حق بیمه انها را پرداخت می‌کند.

 

نجار یادآور شد: مقاوم سازی ساختمان ها و کاهش بار مالی و هزینه‌‌‌‌های دولت از اولویت‌‌‌‌های مسوولان است.

 

وی اضافه کرد: دستگاه‌‌‌‌های مشمول ماده ۲ مکلف به طراحی پیشنهادات در زمینه راه‌‌‌‌های پیشگیری از حوادثی چون سیل و زلزله بودند و دولت با جمع آوری این پیشنهادات بهترین و جامع ترین موارد عملی را برای اجرا به استان ها و دستگاه ها ابلاغ می‌کند.

 

رییس سازمان مدیریت بحران کشور با بیان اینکه نهادها و دستگاه‌‌‌‌های مختلف در زمان بروز حوادث عملکرد قابل قبولی در خدمات رسانی به حادثه دیدگان داشته اند، ادامه داد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ساختمان هایی متناسب با استانداردها و مقاوم به حوادث طبیعی را احداث کرده است.

 

نجار به وضعیت استان ایلام هم اشاره کرد و اظهار داشت: احداث طرح‌‌‌‌های آبخیزداری، آبخوان داری و نهال کاری در استان ایلام باعث شده است که سیلاب ها و روان آب ها مدیریت و مهار شود.

 

وی افزود: اگر طرح‌‌‌‌های منابع طبیعی و آبخیزداری با مشارکت مردم و اقتصادی شود، زمینه حفظ و احیای عرصه‌‌‌‌های طبیعی توسط خود مردم فراهم می‌شود.

معاون وزیر کشور ادامه داد: ایلام پیشروترین استان کشور در حوزه ایجاد طرح‌‌‌‌های آبخیزداری و جنگل کاری با ایده‌‌‌‌های نوین و موفق است که باید این طرح‌‌‌‌های کاربردی در دیگر استان‌‌‌‌های کشور اشاعه داده شود.

 

اسماعیل نجار صبح امروز از مسیر زمینی حمیل و از طریق کرمانشاه وارد استان ایلام شده است و برنامه‌‌‌‌های دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام، بازدید از روستای چم شیر عرب رودبار واقع در شهرستان سیروان و افتتاح مسکن‌‌‌‌های ساکنان این روستا و بازدید از نهالستان‌‌‌‌های مهران و درختکاری را در سفر یک روزه وی به استان ایلام گنجانده شده است.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
هدر سایت
بانک گردشگری
کانال خبری اینستاگرام
آخرین اخبار