menusearch
shahrneveshte.ir

استلانتیس چهارمین غول خودروسازی دنیا شد

جستجو
پنج شنبه ۶ آبان ۱۴۰۰ | ۶:۱:۱۲
۱۳۹۹/۱۰/۲۷ شنبه
(0)
(0)
استلانتیس چهارمین غول خودروسازی دنیا شد
 استلانتیس چهارمین غول خودروسازی دنیا شدشهرنوشت- پس از مذاکرات طولانی بر سر آینده این دو غول بزرگ خودروسازی اروپا، طرفین رسما به توافق رسیدند تا گروه جدید خودروسازی به نام استلانتیس را راه اندازی کنند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه سهام گروه خودروسازی جدید قرار است از روز دوشنبه در بازار‌‌‌‌های بورس میلان و پاریس عرضه شود. پس از آن و از روز سه شنبه عرضه سهام این شرکت در بورس اوراق بهادار نیویورک آغاز خواهد شد.

کارلوس تاوارز، رئيس هیئت مدیره شرکت پژو که بعد از این به عنوان مدیرعامل شرکت استلانتیس فعالیت خواهد کرد قرار است روز سه شنبه ۱۹ ژانویه در یک نشست خبری از برنامه‌‌‌‌های خود و همچنین چشم انداز فعالیت گروه خودروسازی جدید رونمایی کند.

پژو و فیات - کرایسلر تخمین می‌زنند که این ادغام باعث خواهد شد سالانه ۵ میلیارد یورو در هزینه‌‌‌‌های این دو شرکت صرفه جویی شود. این کاهش هزینه هم در هزینه‌‌‌‌های تولید و هم در تحقیقات خواهد بود.

ادغام این دو شرکت که ارزش ۵۰ میلیارد دلاری خواهد داشت باعث می‌شود گروه خودروسازی استلانتیس به چهارمین خودروساز بزرگ جهان تبدیل شود.


گروه خودروسازی جدید قرار است سالانه هشت میلیون و ۷۰۰ هزار خودرو تولید کند. به این ترتیب استلانتیس پس از فولکس واگن، تویوتا و شرکت فرانسوی - ژاپنی رنو- نیسان که هر کدام در سال بیش از ۱۰ میلیون خودرو تولید می‌کنند به چهارمین گروه خودروسازی بزرگ جهان بدل خواهد شد.

این پیوند همکاری میان دو خودروساز ایتالیایی و فرانسوی در حالی آغاز می‌شود که پیشتر فیات به شرکت رنو پیشنهاد ادغام داده بود، اما مذاکرات دو طرف در نهایت بی نتیجه باقی ماند. مداخله دولت فرانسه که حدودا ۱۵ درصد سهام رنو را در اختیار دارد سبب شد تا طرفین به نتیجه نرسند و شرکت ایتالیایی - آمریکایی فیات - کرایسلر از ادامه روند مذاکرات منصرف شود.

این در حالیست که در اوایل ماه ژانویه برونو لومر، وزیر اقتصاد فرانسه و همتای ایتالیایی او ضمن استقبال از توافق دو غول خودروسازی پژو و فیات ابراز اطمینان کردند که استلانتیس به بهبود وضعیت اشتغال صنعتی در دو کشور بینجامد.

فیات، اوپل، پژو، آلفا رومئو، کرایسلر، داج، جیپ و مازراتی از زیر مجموعه برندهایی هستند که در گروه خودروسازی استلانتیس حضور دارند. ۱۴ برند این گروه با فروش ۸ میلیون دستگاه خودرو در سال ۲۰۱۹ حدود ۹ درصد از بازار جهانی خودرو را به خود اختصاص داده بودند.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر